Drama v Chuderově zvládl v penaltách lépe lídr soutěže

11

Dalším zápasem 7. kola 1.B třídy sk. A byl souboj průběžně vedoucího týmu s dalším celkem v horní polovině tabulky, úštěckým Slavojem. Po vyrovnané první půli bylo k vidění poměrne divoké utkání a neobešlo se to ani bez dvou vyloučení. Dotahující Chuderov dokázal závěr zdramatizovat a vyrovnáním na 3:3 poslat zápas do penalt. Ty domácím nakonec vyšly lépe než Úštěku a Chuderov tak získal plusový bod.

Po jednom gólu na obou stranách

O první gól utkání se postaral kapitán hostujícího týmu Rešl, který v 15. minutě poslal Úštěk do vedení. Nicméně o pět minut později dokázali domácí srovnat zásluhou Řezníčka. Víc golů už týmy během úvodních 45 minut nepřidaly a první půle tak skončila plichtou.

Divoká druhá půle a dvě červené

Do druhého poločasu nastoupil lépe Chuderov, který ale velký tlak v gól přetavit nedokázal. Naopak, po dvou hrubých chybách byli domácí potrestáni dvěma brankami Úštěku - v 50. minutě skóroval Hájek a o devět minut později se trefil Kubáč. Před Chuderovem se tak objevil poměrně složitý úkol, a to stáhnout dvoubrankové manko a zápas poslat alespoň do penaltového rozstřelu.To se jim nakonec podařilo díky proměněné penaltě Tikovského v 66. minutě a poté gólu Novotného v 82. minutě. To už ale oba týmy hrály pouze v deseti, protože v 67. minutě viděli druhou žlutou kartu chuderovský Tikovský a úštěcký Hanák. Nakonec to vypadalo, že Chuderov dokoná velkolepý obrat a uzme tři body, ale šanci v podobě penalty nevyužil, a o vítězi utkání tak musely rozhodnout penalty.

V penaltách šťastnější domácí

Penaltový rozstřel vyzněl nakonec lépe pro chuderovské a dva body tak zůstaly na hřišti hostitelského týmu. Chuderov se po výhře 4:3 pen. stále tyčí s 17 body na vrcholu tabulky, Úštěk s 11 body momentálně okupuje 6. příčku.

FK Chuderov
Vojtěch Šindelář: Upřímně, ze zápasu jsem celkově zklamaný, především z přístupu jednotlivců k zápasu. Chceme předvádět úplně jiný fotbal a to hlavně v domácím prostředí. Soupeř přijel s taktikou hrát ze zajištěné obrany a hrozit z brejků a to se jim dařilo. Ale jsem rád, že na konci jsme ukázali sílu a chuť utkání zvrátit nebo alespoň zremizovat, což se nám povedlo a dokázali jsme dotáhnout do vítězného konce i penalty.

Místo: Chuderov. Počet diváků: 200. Rozhodčí: Šimeček Libor - BUDSKÝ Václav, KŘEČEK Tomáš.