7.kolo, Ústecký | 1.B třída sk. A, 2024-2025

--

--

Divoký závěr v Trmicích, Malšovice táhli za výhrou Rakušan a bratři Dyrynkové

11

V sobotu 21.9. odstartovalo v půl jedenácté 7. kolo 1.B třídy sk. A. Týmy za sebou měly vinou nepříznivého počasí a stavu některých hracích ploch jednotýdenní pauzu a netrpělivě vyhlížely další zápasy. V jednom z prvních hostil MSK Trmice na svém hřišti Malšovice a oba týmy měly velkou motivaci zabojovat o plný bodový příděl. Lépe se vedlo nakonec hostům, kteří po vyrovnané první půli dokázali hlavně zásluhou bratří Dyrynků a Víta Rakušana překlopit zápas na svojí stranu a z Trmic si tak odvážejí 3 body za výhru 5:3.

Vyrovnaná první půle

První poločas by se dal popsat jako bojovný se spoustou chyb na obou stranách. Ve 22. minutě poslal hosty do vedení po důrazné dorážce Rakušan, nicméně v zápětí srovnal trmický Vávra. Domácí ke štěstí malšovického celku v závěru první půle zahodili dvě tutové šance, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Trmicím zatápěly malšovické brejky, kartový blázinec na závěr

Druhý poločas byl jako na houpačce. Malšovičtí těžili z rychlých protiútoků, které dokázali v podstatě všechny proměnit, když se dvakrát trefil Tomáš Dyrynk. Nejprve se prosadil hlavou po centru z rohového kopu a následně zužitkoval skvostnou přihrávku od unikajícího Rakušana, a uklízel tak do prázdné branky. Tomáš Dyrynk byl o něco později následován svým bratrem Jaromírem, který po rychlém protiútoku nedal domácímu gólmanovi šanci. Ještě předtím se však prosadil trmický Cibrik. Velká šance pro domácí přišla za stavu 2:4, kdy právě Cibrik zahrával trestný kop. Trefil ale jen spojnici, a Trmice tak nedokázaly využít možnost snížení skóre, což byl zřejmě zlomový moment celého zápasu. Skóre poté ještě upravili hostující Rakušan, který skóroval v zápase už podruhé, a domácí kapitán Benáček. Úplný konec utkání se nesl zejména ve znamení udělování karet včetně těch červených na straně malšovického týmu. Ten se tak příští víkend bude muset obejít bez dvou hráčů, dvougólové opory Tomáše Dyrynka a Františka Šumana.

MSK Trmice
David Vávra: Z mého pohledu soupeř nebyl výrazně lepší, nás potopily zejména nevyužité šance v prvním poločase a po přestávce tři velké chyby, kterých Malšovice dokázaly využít ve svůj prospěch. Tak to ve fotbale ale chodí - nedáš, dostaneš.

FK Malšovice
Josef Florián: Náš tým dneska táhli bratři Dyrynkové a Vít Rakušan. Všichni tři toho opravdu odmakali moc a v podstatě nám vyhráli zápas. Na druhé straně vynikal tradičně nepříjemný a technicky velmi vyspělý Michal Cibrik, který se opravdu velmi špatně brání, ale dnes se nám to až na jednu akci dokonale povedlo a dotáhli jsme zápas do vítězného konce.

MSK Trmice
M. Kratochvíl [-] - D. Nekola [-] , O. Jaslo [-] , M. Cibrík [-] , V. Jaroš [-] (19. J. Čisár [-] ) , D. Vávra [-] , O. Lank [-] (58. J. Duna [-] ) , J. Benáček [-] , L. Jaroš [-] , M. Duna [-] , R. Němeček [-]

M. Valštýn [-] - T. Dyrynk [-] , J. Florián [-] (43. O. Schmidt [-] ) , M. Popčák [-] , O. Línek [-] - D. Příhonský [-] , M. Ledvinka [-] - M. Štol [-] , J. Dyrynk [-] , V. Nedělka [-] (90. D. Nový [-] ) , V. Rakušan [-] (83. F. Šuman [-] ) -

ŽK: 80. J. Duna , 91. D. Nekola - 56. M. Popčák , 80. T. Dyrynk , 91. D. Příhonský , 92. J. Dyrynk . ČK: 91. T. Dyrynk , 94. F. Šuman .
Hráči zápasu: V. Rakušan , T. Dyrynk .
Místo: Trmice. Počet diváků: 60. Rozhodčí: Červený Tomáš - HRNEČEK Lukáš, ŠIMEČEK Libor.