4.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2024-2025

--

Přestřelka ve Stráži, k vidění bylo 8 gólů a 3 penalty

9. D. Černý , 51. D. Černý , 90. D. Pták (p.) , 90. V. Svoboda (p.) - 18. L. Bláha (p.) , 26. D. Ritter , 30. D. Ritter , 50. L. Bláha (p.)
18

V sobotu se na hřišti TJ Sokol Stráž odehrálo jedno z mála utkání, které se kvůli nepříznivému počasí v regionu podařilo uskutečnit. Zápas mezi domácími hráči TJ Sokol Stráž a hosty z TJ Sokol Merklin byl napínavým utkáním až do posledních vteřin. Souboj, ve kterém první poločas patřil suverénně hostům a druhá půle, která přinesla překvapivý obrat hráčů domácích barev, nakonec vyústila ve výsledek 4:4.

Hosté TJ Sokol Merklin začali zápas s velkým nasazením a od úvodu dominovali na hřišti. Jejich kombinace a tempo hry vytvořily domácím značné problémy. Přesto to byl domácí Daniel Černý, kdo otevřel skóre v 9. minutě, když využil brejkovou situaci a poslal Stráž do vedení. Tento gól přesto neochromil hosty, kteří pokračovali v aktivním výkonu a v 18. minutě se díky proměněné penaltě Libora Bláhy dostali k vyrovnání. V 26. minutě domácí brankář udělal fatální chybu, když přihrál míč přímo k soupeři, který využil příležitosti a poslal Merklin do vedení. Hosté přidali ještě jeden gól před koncem poločasu a vypadalo to, že je s utkáním pro domácí konec.

Druhá polovina utkání dsotala domácí do ještě těžěí situace, když v 50. minutě opět Libor Bláha zvýšil náskok hostů z další penalty na 1:4. V tuto chvíli se zdálo, že Merklin má zápas pod kontrolou. Avšak od 51. minuty začala Stráž výrazně zlepšovat svou hru. Daniel Černý, který byl opět klíčovým hráčem, snížil na 2:4 a vrátil domácím naději. Stráž začala dominovat a tlačila soupeře, který se čím dál více dostával pod tlak. V 83. minutě snížil Vlastimil Svoboda na 3:4 krásnou střelou z poza vápna. V dramatickém závěru, v 90. minutě, domácí Stráž dosáhli vyrovnání, když hostující hráč nešťastně nastřelil ruku svého spoluhráče v šestnáctce a Daniel Pták proměnil penaltu na konečných 4:4. Tento zápas tak přinesl neuvěřitelný obrat a dokázal, že fotbal může být naprosto nevyzpytatelný až do posledních vteřin.

TJ SOKOL Stráž
Mojmír Lapský, trenér: ,,Vstup do zápasu nám vyšel výborně, vstřelili jsme první gól a vedli 1:0. Od 18. minuty začal náš klasický první poločas, kdy jsme na hřišti vůbec nebyli, dostali jsme dva góly po individuálních chybách a o půli padali 1:3. Před druhým poločasem jsme něco změnili, zkusili jsme na ně nalézt ale hned v 50. minutě jsme opět inkasovali z penalty. Naštěstí se nám hned v 51. minutě podařilo snížit na 2:4 a od té doby, jakoby soupeř přestal mít chuť hrát, nechal nás kombinovat a z toho pramenil i gól na 3:4. V poslední minutě jsme dokázali srovnat na 4:4 a bereme tak vydřený bod."

TJ Sokol Merklín
Jakub Kraus, předseda: ,,V kabině jsme si řekli jak to chceme hrát, nebát se a tvořit. V první půli jsme byli lepším týmem a po zásluze jsme vedli 3:1, dokonce se nám na začátku druhé půle podařilo přidat 4. gól a vypadalo to, že si odvezeme 3 body. Nevím co se stalo, asi jsme si mysleli, že už je konec a že domácí se zápasem nic neudělají, ovšem opak se stal pravdou. Od 51. minuty byli domácí lepší a v poslední minutě se jim podařilo vyrovnat. My jsme dnes ztratili dva body v druhé půli. Na konci zápasu jsme měli ještě šanci urvat poslední bod pro nás, ta ale zmizela po odmávání ofsajdu."

P. Svoboda [-] - L. Kocourek [-] , M. Andrle [-] , V. Svoboda [-] - J. Anderle [-] (87. M. Mansfeld [-] ) , K. Pták [-] (69. M. Lapský [-] ) , D. Pták [-] , M. Novotný [-] - D. Černý [-] , D. Zavalaný [-] (46. M. Šejba [-] ) , D. Smola [-] (46. V. Černý [-] )

Š. Bacík [-] - D. Ritter [-] (87. J. Kraus [-] ) , A. Kozák [-] , V. Čížek [-] , O. Haník [-] , M. Fořt [-] , T. Tyshkivskyi [-] (56. J. Ušiak [-] ) , D. Marek [-] (75. F. Masec [-] ) , L. Bláha [-] , J. Vachovec [-] , M. Schejbal [-]

ŽK: 18. P. Svoboda , 49. V. Svoboda , 49. M. Andrle , 89. M. Lapský - 12. V. Čížek , 25. D. Ritter , 82. V. Vopička , 88. F. Masec .
Počet diváků: 71. Rozhodčí: Kulhánek Milan - VELÍŠEK Jiří, KOVÁŘ Bronislav.