3.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2024-2025

--

--

Příbram si doma hravě poradila s Lužcem, hattrickem se prezentoval Jeník

7

Příbramští fotbalisté jsou v nové sezoně po třech vítězstvích zatím stoprocentní. Potvrdit skvělou formu chtěl Spartak před domácími fanoušky v utkání s Lužcem, a to se mu povedlo na výbornou. Domácí od začátku zápasu diktovali tempo hry, vytvářeli si šance a dávali góly. Na jednoznačném výsledku se nejvíce podílel Tomáš Jeník, který se blýskl hattrickem.

Šance domácích a dvě branky

Hosté vstoupili do utkání se značně defenzivní taktikou, a to i proto, že do Příbrami přijeli s několika absencemi. Balón tak drželi převážně domácí, kteří byli aktivnější, diktovali tempo hry a dostávali se do šancí.

Blízko úvodního gólu byl Daniel Tarczal, jeho střelu ale zastavila branková konstrukce.

V 16. minutě už se domácí radovali. Po ose Čížek - Jeník - Spousta otevřel skóre zápasu třetí jmenovaný.

O deset minut později to bylo 2:0. Po přihrávce Buchty se prosadil Tomáš Jeník.

Spartak si během první půle vypracoval ještě několik vyložených šancí, skóre už se ale i díky skvělému brankáři hostů do poločasu neměnilo.

Jeník dokonal hattrick

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce byl obraz hry stejný, jako v první půli. Utkání bylo jasně v režii domácích, kteří se dostávali do šancí.

V 56. minutě přidala Příbram třetí branku. Byl to znovu Buchta, který našel Jeníka, jenž navýšil vedení svého celku.

Dvacet minut před koncem završil Tomáš Jeník hattrick, když po individuální akci tváří v tvář brankáři rozvlnil síť.

Spartak tak udělal z utkání jednoznačnou záležitost, když na domácím hřišti porazil Lužec 4:0.

Spartak Příbram
Zdeněk Míka, trenér: Utkání jsme měli od první minuty plně pod kontrolou. Skvěle jsme přecházeli do útoku na jeden nebo dva doteky a aktivita krajních záložníků byla příkladná. Soupeře jsme dostávali pod tlak skvělou střelbou. V 16. minutě jsme šli po ose Čížek - Jeník - Spousta do vedení 1:0. Ve 26. minutě po kombinaci Čížek - Buchta - Jeník vedeme 2:0. Soupeře jsme nepouštěli do ničeho. Škoda ještě dvou jasných gólových šancí v prvním poločase, které jsme neproměnili. Ve druhé půli jsme dominovali. Soupeř bránil na vlastní polovině v deseti lidech, přesto jsme se dokázali ještě dvakrát prosadit, kdy v 56. minutě Buchta našel Jeníka a ten dal na 3:0. Na konečných 4:0 zakončil po sólu opět Jeník. Předvedli jsme kolektivní a sebevědomý výkon.

AFK Eletis Lužec
Pavel Hrdlík, vedoucí mužstva: Jednoznačně zasloužená výhra Spartaku. Byla to pro nás další škola fotbalu a další zkušenosti do dalších zápasů. Domácí byli ve všech směrech lepší.

J. Novák [-] - T. Jeník [-] (71. D. Prokeš [-] ) , P. Buchta [-] (78. M. Nekolný [-] ) , T. Spousta [-] (61. M. Hejduk [-] ) , D. Vošmik [-] , D. Dušek [-] (65. V. Kadlec [-] ) , D. Tarczal [-] , K. Češka [-] (55. T. Prokeš [-] ) , J. Čížek [-] , T. Vyhnal [-] , M. Slepička [-]

V. Rollo [-] - M. Hruška [-] , J. Uher [-] , M. Branse [-] (81. M. Kučaba [-] ) , S. Vála [-] , J. Zoreník [-] (62. T. Roučka [-] ) , L. Bernard [-] , D. Hrdlík [-] , M. Merta [-] , L. Prejza [-] , P. Kolařík [-]

Počet diváků: 135. Rozhodčí: Nehasil Karel - KUBEČKA Matěj, KURKA Miloš.