--

--

19. T. Wojnar , 85. J. Teplý - 9. T. Kohut , 32. A. Rončka , 59. T. Kohut
13

V 11. Kole přivítal Havířov na domácí půdě Polanku nad Odrou. Od utkání se dal očekávat vyrovnaný průběh, což nakonec i potvrdil výsledek utkání. Polanka využívala chyb Havířova v obraně a dokázala z toho vytěžit maximum.

Parádní trefa z přímého kopu

Úvod utkání bylo takové rozkoukávání z obou stran. Havířov byl sice poté lepším týmem, ale v 9. minutě si Zupko nepohlídal ofsajdovou lajnu a propadl, tím se Polanka dostala dostala do úniku, kde následně přišel centr ze strany a s přispěním teči obránce se prosadil Kohut – 0:1. Poté Havířov svého soupeře zatlačil a z nacvičené situace se v 19. minutě prosadil. Domácí zahrávali rohový kop, přišla nahrávka od rohového praporku, jeden z hráčů proběhl centr, druhý pustil míč mezi nohama a z hranice šestnáctky se dostal k míči Wojnar, který prudkou placírkou prostřelil brankáře Kolenka, který se ani nepohnul – 1:1. O chvíli později se Polanka dostala do dalšího brejku a málem si obránce Indiánů srazil míč do brány. O pár minut později znovu Indiáni předvedli stejný signál, ale tentokrát zazvonila pravá tyč. Ve 32. minutě po faulu z dalšího brejku Polanky měli hosté k dispozici přímý kop z nějakých dvaceti metrů. Ten nádherně uklidil přímo do pravé šibenice Rončka a poslal hosty znovu do vedení – 1:2. Havířov sice tlačil, ale nepřesnými centry si znemožňoval šance na vyrovnání. Blízko vyrovnání byl Jonathan, který hlavičku nasměroval pod břevno, ale brankář Kolenko vytáhl skvělý zákrok a pokus havířovského záložníka zlikvidoval. V závěru měl ještě šanci Kuzmanović, jenomže jeho pokus hlavou skončil vedle brány.

Dotahování ovoce nepřineslo.

Z úvodu druhé půle sice Havířov svého soupeře opět zatlačil, jenomže hned po pár minutách se ke slovu dostali polanečtí. V 59. minutě naprosto propadla obrana Indiánů, Tomáš Kohut prošel úplně sám téměř od poloviny hřiště a lobem přehodil brankáře Dominika Matěje – 1:3. Tento gól, jakoby znamenal tvrdý direkt, pro domácí celek, který jakoby ztratil nasazení, chuť a tlak úplně opadl. O chvíli později došlo v pokutovém území trošku ke spornému momentu, když hráč Polanky očividně zahrál rukou, ale hlavní rozhodčí si toho nevšiml. V 80. minutě kopal Havířov rohový kop, domácí se natlačili až na brankáře Kolenka a centr střídajícího Večery našel přímo hlavu Jakuba Teplého, který přidal svou další branku a snížil na 2:3. Indiáni poté opět zapli a tlačili se za vyrovnáním, to ale nepřicházelo. Jeden z hráčů Havířova zkusil napřáhnout na hranici šestnáctky ke střele, ale ta proletěla těsně kolem pravé tyče. V závěru ještě došlo k zaváru ve vápně Polanky, míč poskakoval těsně před čarou, ale naštěstí pro hosty si ho našel přímo brankář Kolenko a nebezpečnou příležitost domácích zneškodnil. Všemu, ale nejspíš předcházel ofsajd, alespoň tak signalizoval postranní rozhodčí, tudíž by případná branka ani neplatila.

MFK Havířov
Fanoušek MFK Havířov: „Z dnešního fotbalu jsem odcházel zklamaný, někteří fanoušci dokonce začali opouštět stadion během druhé půle, naši vůbec nepředvedli dobrý výkon, asi kvůli absenci pana Bugáně nemakali naplno:) V závěru jsem si přál srovnání, ale nepovedlo se“