--

--

--

10

V 10. Kole Divize F přivítal Rýmařov na domácí půdě nepříjemný Bílovec. Že Bílovec umí zahrozit potvrdil hned z úvodu, když svého soupeře zatlačil, ale první se i tak radovala Jiskra! Rýmařov se v utkání musel obejít bez vykartovaného Kolíska, naopak se ale do sestavy po zranění vrátil Lukáš Kundrátek.

Rýmařov přežil tlak a skóroval

Úvod tedy patřil Bílovci, který zahrozil už ve 2. minutě, po rohovém kopu zůstal na zadní tyči nehlídaný Ronec, který svůj pokus poslal jenom do boční sítě. O chvíli později musel brankář Pitron likvidovat pokus Gajdošíka, který brankáře Jiskry chtěl prověřit hned ze startu. Jiskra poté převzala iniciativu. Němec na polovině vybojovala míč pro Navrátila, ten se hnal na polovinu soupeře, přihrál do šestnáctky Lukáši Kundrátovi, jehož přízemní střelu vyškrábal brankář Minařík mimo tři tyče. O pár vteřin později musel opět být Minařík v pozoru, když jeho směrem poslal ránu Michal Furik, bílovecký brankář jí musel vyrazit. Ve 12. minutě se už přeci jen Jiskra dočkala. Lukáš Kundrátek pohotovým centrem za obranu vyslal do náběhu Navrátila, který se s ničím nepáral a prudkou ranou nedal brankáři Minaříkovi žádnou šanci míč vytěsnit – 1:0. Bílovec na obdrženou branku hned zareagoval a svého soupeře zatlačil. Ve 25. minutě musel brankář Pitron vytáhnout skvělý zákrok, když z bezprostřední blízkosti hlavičkovat Dostál. Následné dorážce zamezila obrana Rýmařova, která míč zpacifikovala. Jiskra mohla navýšit chvíli před pauzou, když z voleje pálil Lukáš Kundrátek, jenomže minul. O chvíli později se musel ještě předvést opět Pitron, který zneškodnil střelu Gajdošíka. Ještě před hvizdem se dostal do šance Kunz a mohl srovnat, jenomže pouze orazítkoval levou tyč. První půle tedy skončila těsným výsledkem.

Totožný začátek poločasu

Druhá půle začala jako ta první a to tlakem Bílovce. Pitron měl hned po pár vteřinách hodně práce, když konečky prstů musel vytáhnout střelu hráče hostů. Tlak hostů se zúročil v 52. minutě, po standardní situaci nedokázala obrana Rýmařova odvrátit míč, ten se odrazil přímo k Tomáškovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Bílovci na obrat stačilo jen šest minut, když hosté prošli otevřenou obranou Jiskry, na levé straně měl hodně prostoru osamocený Frébort, který se nemýlil – 1:2. Bílovec měl hru poté pod kontrolou, Jiskra zahrozila sice v 67. minutě, když poslal Jiří Furik průnikovou přihrávku na Navrátila, ale proti němu vyběhl včasně Minařík a zmenšil mu střelecký úhel a jeho šanci zneškodnil. Stejného hráče si vychutnal Minařík i v 78. minutě, kdy Navrátil střílel z ostrého úhlu, ale brankář Bílovce vytáhl pokus hráče Jiskry nad břevno. V samotném závěru mohli svěřenci trenéra Furika vyrovnat. Z ničeho nic se za obranou Bílovce objevil Tihelka s Navrátilem, ale první jmenovaný nedokázal ideálně načasovat finální přihrávku a tak ze šance nebylo nic. Bílovec tedy dokázal utkání otočit a vyhrát