--

--

21. M. Blahuta , 28. M. Blahuta , 80. E. Ciku , 90. P. Vachník - 16. M. Mieszek , 70. D. Nieslanik , 81. A. Podešva (vl.) , 86. P. Emmanuel
7

Ve 2. Kole přivítala Polanka na domácí půdě MFK Vítkovice. Utkání mělo doopravdy vše, krásné branky, skvělé zákroky brankářů a i bizarní vyloučení.

Otočka před poločasem

První šanci měli hosté v 15. minutě. Enebi prošel po levé straně a jeho střelu vyrazil Kolenko na roh. Z něj pak na zadní tyči vstřelil úvodní branku utkání Mieszek – 0:1. Hosté se ale z vedení neradovali dlouho. Nejprve měl šanci v 20. minutě Tížek, po přihrávce Musily, jenže Ognjanova nepřekonal. Brankář hostí míč vyrazil na roh. Z něj ale po odraženém míči srovnala nová akvizice v dresu Polanky Matyáš Blahuta – 1:1. Stejný hráč pak ve 28. minutě využil dlouhého autu Krejčího a skrumáže před brankou. Hlavičkou posunul míč za záda brankáře hostí – 2:1. O tři minuty mohlo být srovnáno. Aktivní Enebi se protáhl po levé straně, přihrál před branku na volného Tobiáše Nieslanika, který z jedné přestřelil.

Dvě žluté a do sprch

V 55. minutě zahrávali hosté přímý kop. Kolenko tuto pěknou střelu chytil. V 65. minutě pálil z 20 metrů Palej, mířil ale těsně vedle levé tyče. V 70. minutě hosté rychlým brejkem srovnali. Na konci pohledné akce byl Denis Nieslanik, který zužitkoval průnik Enebiho a přihrávajícího Emmanuela – 2:2. V 80. minutě zahrával přímý kop Ciku, který krásně míč umístil do levého růžku a poslal domácí opět do vedení – 3:2. Radost ale domácím nevydržela dlouho, přihrávku před branku hostí z pravé strany si nešťastně srazil do vlastní branky Podešva – 3:3. V 86. minutě bylo pro domácí ještě hůř. Enebi poslal výstavní přihrávku mezi obránce na nabíhajícího Emmanuela, který překonal Kolenka – 3:4. Emmanuel ale svou oslavu přehnal až moc, nejprve si svlékl dres pak odnesl praporek. Za své počínání si vysloužil dvě žluté karty a musel předčasně pod sprchy. Přesilovku domácích využil v 90. minutě Vachník, kdy střelou z levé strany překonal Ognjanova – 4:4. V samém závěru pak nacentroval Ciku míč na Šebestu a jeho hlavičku vyrazil Ognjanov konečky prstů nad. Utkání tedy skončilo nejspíš spravedlivou remízou ostravských celků.