14.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2023-2024

--

Kozmice zaslouženě porazily Jakartovice

18. J. Galdia , 22. T. Gai , 27. J. Galdia , 35. J. Kolondra , 68. T. Gai , 76. D. Hruška , 83. A. Miketta , 87. A. Miketta - 66. M. Poštulka
12

Kozmice ve svém prvním jarním zápase dominovaly proti Jakartovicím a zaslouženě vysoko vyhrály.

Kozmice vedly o čtyři branky

Kozmice ve svém prvním jarním zápase hostily na svém trávníku mužstvo z Jakartovic. Kozmice začaly pěkně zhurta a už ve druhé minutě po centru Galdii přestřelil hostující branku gai. Za dvě minuty těsně minula střela Kolondry hostující bránu. Domácí otevřeli skóre po osmnácti minutách hry, když Hruška nacentroval míč na Galdiu, který byl nemilosrdný – 1:0. Za čtyři minuty využil chybu hostující obrany Gai a pohodlně pokořil brankáře Bednaříka, kterého si předtím položil na zem – 2:0. Ve 27. minutě se uvolnil ve středu hřiště Gai, který nastřelil tyčku, dorážka Hrušky skončila na břevnu a teprve Galdia dostal míč do sítě – 3:0. Deset minut před pauzou si naběhl na roh Gaie Kolondra a hlavou zatloukl balon do brány – 4:0. Ve 37. minutě rohový kop Jakartovic a jejich následnou hlavičku vytáhl brankář Lýko. V poslední minutě se dostal do samostatného úniku Toman, při jeho obstřelu, který skončil vedle branky se zranil gólman Bednařík. Toho pak na zbytek poločasu nahradil Piatkevič a ve druhém půli pak Holub.

Kozmice výhru navýšily

Druhý poločas byl ze strany domácích zbrklý a chaotický. Hosté toho využili v 66. minutě ke snížení, když Poštulka z příméhom kopu krásně zatočil míč pod břevno - 4:1. Domácí pak opět zapli a postupně dokázali hostům nasázet ještě čtyři branky. Za dvě minuty dostal Gai nahrávku od Tesky a přeloboval brankáře Holuba – 5:1. Patnáct minut před koncem získal míč Remeš, který nahrál Mikettovi, jenž ho poslal Kolondrovi, který míč prodloužil na Hrušku, který pohodlně zavěsil – 6:1. V 83. minutě zapadl centr Miketty z rohu šestnáctky až k překvapení všech do brány – 7:1. Tři minuty zavěsil pod břevno svůj pokus Miketta – 8:1.

Kozmice v příštím týdnu vyzvou doma Štáblovice. Jakartovice změří síly ve Štítině.

TJ Sokol Kozmice B
Jiří Kozák (trenér): My jsme na ně naběhli. Myslím si, že problémy jim dělalo i naše velmi široké hřiště. Hosté naše tempo vydrželi asi patnáct minut, a pak odpadli a my jsme dali do poločasu čtyři branky. Navíc se jim zranil brankář. Úvod druhé půle byl z naší strany chaotický, a soupeřovi se podařilo snížit. Pak už jsme ale zase začali hrát naši hru a dali jsme další čtyři branky. Těšíme se příští týden na dalšího soupeře ze Štáblovic.

FK Jakartovice
Marek Poštulka (hráč): K tomu není co říct. Byla to z naší strany ostuda od první do poslední minuty. Góly jsme dostávali po strašnýc chybách.

M. Lýko [-] - T. Gai [-] (77. O. Šrámek [-] ) , J. Galdia [-] (69. A. Miketta [-] ) , D. Hruška [-] , J. Kolondra [-] , M. Remeš [-] , J. Toman [-] (66. T. Teska [-] ) , R. Paluv [-] (46. F. Musiol [-] ) , A. Dihel [-] (63. J. Janík [-] ) , M. Daněk [-] , J. Holeček [-]

J. Bednařík [-] (42. P. Bosák [-] ) - D. Filip [-] , K. Török [-] , P. Lacko [-] (83. M. Janech [-] ) , M. Šovčík [-] , M. Pluschke [-] (76. . Vyhlídal [-] ) , L. Jakobovský [-] , R. Holub [-] , J. Piatkevič [-] , T. Šupák [-] , M. Poštulka [-]

ŽK: 77. F. Musiol - 89. M. Janech .
Počet diváků: 55. Rozhodčí: WYSOGLAD Ondřej - ČAPEC Libor, KOPPERBERG Michal.