18.kolo, Pražský | 1.A třída sk. B, 2023-2024

Úžasná gólová podívaná a nevídaný obrat Řeporyjí!

25. J. Karbulka , 28. O. Měska , 31. M. Hložek , 36. O. Měska (p.) - 2. T. Karták , 46. J. Kaprhál , 59. I. Pánek (p.) , 61. I. Rusyn , 80. I. Rusyn , 91. J. Linhart
7

V sobotu na hřišti Motorletu předvedly týmy 1999 Praha a FK Řeporyje fotbal, který jako fanoušci chceme vidět.

Dva naprosto rozdilné poločasy a 10 branek. To všechno měla čtyřicítka diváku k vidění.

Vítězství si nakonec po fantastickém obratu ve druhém poločase odváží hosté z Řeporyjí.

4 góly za jedenáct minut a první obrat v utkání

První poločas byl v režii domácích a to i přesto, že do utkání lépe vstoupily hosté.

Od začátku si vytvořili hned několik příležitostí a jednu z nich hned ve druhé minutě zužitkoval Tomáš Karták.

Poté však převzali otěže domácí. Střelou zpoza vápna vyrovnal ve dvacátépáté minutě Jan Karbulka.

V minutě dvacátéosmé vysunul krásnou přihrávkou za obranu Filip Šmied Ondřeje Měsku, který otočil stav utkání na stranu domácích.

V jednatřicáté minutě zvýšil vedení svou premiérovou trefou Matyáš Hložek.

A když v 36. minutě zvyšoval z penalty svým druhým gólem v utkání na 4:1 Ondřej Měska museli si všichni myslet, že je po zápase.

Zápas byl však jen ve své první polovině...

“Řeporyjská” past

Jestli se trenér hostí inspiroval známým trenérem Csaplárem nevíme, ale povedl se mu neskutečný obrat.

Řeporyje, které dostaly 4 branky během jedenácti minut do druhé půle vstoupily výborně.

Na rozdíl dvou branek snižoval ihned po změně stran Jiří Kaprhál a dal tak svým spoluhráčům naději.

V 59. minutě fauloval ve vápně David Eppert a hráč minulého kola Ivan Pánek se z penalty nemýlil.

O dvě minuty později bylo vyrovnáno a to když se dalekonosnou střelou prosadil Ivan Rusyn. To však nebylo všechno a tento hráč si svou gólovou radost zopakoval v minutě osmdesáté, kdy znovu střelou zpoza vápna otočil stav utkání na 4:5 pro Řeporyje.

Tento obrat by asi zamával s každým mužstvem a pomyslný hřebíček do rakve přidal v nastaveném čase Jan Linhart a uzavřel tak na konečných 4:6 pro FK Řeporyje.

1999 Praha
Lukáš Mašek: Vstup do zápasu měli lepší černo-bílí hosté a ze třetí šance šli zaslouženě už ve druhé minutě do vedení. My jsme nesložili zbraně a nejprve střelou zpoza vápna vyrovnal Karbulka - 1:1. O tři minuty později po hraniční ofsajdové situaci přehazuje golmana hostí Měska - 2:1. A o další tři minuty už je to 3:1, kdy se premiérově zapisuje mezi střelce Hložek. O dalších pět minut po faulu na Hložka proměňuje nařízenou penaltu Měska - 4:1 a vypadalo to, že druhý poločas se dohraje jen z povinnosti. Co se však dělo po změně stran, je těžko k uvěření. Po bleskovém snížení na začátku druhého dějství na 4:2 pak v 58. minutě zbytečně fauluje Eppert uvnitř vápna a z nařízené penalty korigují Řeporyje už na 4:3. Chvíli poté ale přijdou dvě dalekonosné střely Rusyna, které končí v naší brance a hosté senzačně otáčejí - 4:5. V závěru ještě přidají poslední hřebíček do rakve a konečné skore zní 4:6.

FK Řeporyje
Petr Vosmík: V druhém jarním kole jsme zajížděli na nedaleký Motorlet, který je domovem Prahy 1999. Praha 1999 sehrála v prvním jarním kole zcela vyrovnanou partii s největším aspirantem na postup, Spartakem Kbely. A to i přes fakt, že odehrála drtivou část utkání bez vyloučeného Suchánka. Vyslali tím před utkáním velký varovný signál, že se s nimi musí v jarním části počítat. Zvláště po posílení kádru, kdy domácí posílil hrotový útočník Jakub Sklenář, který v barvách Braníku vsítil v loňské sezóně 15 branek ve 23 utkáních. V základní sestavě domácích byla i další nová akvizice, Matyáš Hložek, muž roku 2017 a zároveń syn známého hudebníka Stanislava Hložka. Matyáš Hložek přestoupil v zimní pauze z Jíloviště. Na tento zkušený tým se nám na venkovní půdě dlouhodobě nedaří, zejména díky praktikujícímu stylu domácích. Dlouhodobě klíčovou roli v týmu hraje obránce Filip Šmied, který vyniká svým přehledem a vynikající kopací technikou, která často vybízí jednoho z nejlepších útočníků v Praze Ondřeje Měsku. Po doplnění sestavy o Karbulku či Salašoviče, který leccos odehrál v dresu Viktorie Žižkov, je zřejmé, že se jedná o velmi silný tým, který budou mít problém porazit i větší favoriti. Do utkání jsme nastoupili v jiném složení obrany, kdy jediným přeživším článkem defenzívy zůstal důrazný Matyáš Petr. I přesto se nám povedla první desetiminutovka, kdy hned ve 2. minutě jsme šli do vedení brankou Kartáka. Bohužel další branku i přes dvě veliké šance jsme nepřidali, a tak akcie Prahy 1999 neklesly. Naopak, ve 28. minutě se zvedly po výstavní střele Karbulky z 23 metrů. Posléze nastal totální kolaps, s kterým by měli problém i nejlepší členové záchranného sboru. O tři minuty později totiž našel krásnou přihrávkou za obranu Šmied Měsku, který si poradil s nabídnutou situací hezkým lobem brankáře Veselého. Za další dvě minuty bylo ale ještě hůře, a to když si Hložek připsal svou první branku v dresu domácích. Asi nebudeme daleko od pravdy, když řekneme že po čtvrtém gólů za 12 minut jse pokoušel o naše fanoušky a trenéra bypass a my čekali na poločasový hvizd jako na slitování. O poločasové přestávce bylo naší povinností vtlouci do hlavy pozitivní myšlení, které je vždy základem úspěchu, neboť kvalita kádru je nesporná. Pokud se se podařilo dát 4 branky domácím za 12 minuty, nebylo nikde psáno, že by se to nemuselo podařit i Řeporyjím. A pak to přišlo! Dost možná nejdůležitější moment zápasu, a to když Kaprhál ve 40. sekundě druhého poločasu předskočil gólmana a snížil na 2:4. To vlilo týmu energii do žil, Tomáš Karták najednou působil jako po vypití tří energetických nápojích, Bartůněk rozjížděl z hlouby pole jednu akci za druhou a začali jsme hrát kombinační fotbal bez nakopávaní. Pak nám pomohl faul Epperta v pokutovém území a kapitán Pánek poslal Němce z penaltového puntíku na druhou stranu - 4:3. O dvě minuty na to bylo veseleji jak v publiku u pořadu Show Jana Krause, a to když gólově explodoval Ivan Rusyn, který své gólparády prokazoval pouze na tréninku, nyní se však postaral o krásnou branku a srovnal na 4:4. V 80. minutě si gólovou radost zopakoval, a to když vsítil další branku s přispěním podceněním situace brankáře Němce, který byl vyhlášen brankářem minulého kola - 4:5. Tento průběh by zamával s jakýmkoliv týmem a nejinak tomu bylo i u 99ky, kdy poslední hřebíčkem do rakve byl gól Linharta v nastavení, který využil své důslednosti a dokonal obrat, na který budeme rádi jednoho dne vzpomínat - 4:6.