17.kolo, Pražský | 1.A třída sk. B, 2023-2024

--

Pánek si připsal hattrick a Řeporyje porazily Zbraslav 5:1

36. M. Rattay (p.) - 29. R. Graf , 61. I. Pánek , 72. V. Heim , 80. I. Pánek , 87. I. Pánek
4

Souboj osmého s desátým týmem tabulky sliboval vyrovnaný zápas. Tomu tak i skutečně bylo alespoň v první půli. Do druhé si střelecké kopačky obul Ivan Pánek a hattrickem během 26 minut rozhodl o vítězství Řeporyjí.

Vyrovnaná první půle

První poločas prvního jarního kola byl více než vyrovnaný.

Řeporyjím se dařilo odvracet dlouhé balóny, kdy vysoký Martin Rattay sklepával míče pro domácí záložníky. Řeporyje se naopak snažili kombinovat ve středu hřiště, což bylo na špatném terénu obtížné. Z toho důvodu i několik možností, kdy mohly Řeporyje jít do přečíslení skončilo uskočením míče, nebo nepřesnou  přihrávkou. Nutno zmínit, že tento zápas byl jako jediný v rámci tohoto kola odehrán na přírodní trávě.

Přesto se Řeporyje dostaly do vedení ještě před koncem poločasu zásluhou Romana Gráfa, který po sérii několika za sebou jdoucích střel dorazil míč do brány. Soupeř však ještě do úvodního hvizdu vyrovnal z penalty. Tu po po faulu hostujícího Zedníka správně nařídil sudí Marek Plášil.

První hattrick jara

Druhý poločas byl už v režii hostů a to díky gólově disponovanému kapitánovi Ivanu Pánkovi, který hattrickem zničil soupeře.

Řeporyje si tak díky disciplinovanému výkonu odváží tři body.

Netřeba však výsledek přeceňovat. Domácím chyběli například střelci jako Vodrážka se Sedláčkem či rychlonohý Andrej David.

Nejlepší hráči: Martin Rattay (Zbraslav), Ivan Pánek (Řeporyje)

Reportáž ze zápasu zaslal Petr Vosmík, děkujeme!