26.kolo, Pražský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

--

--

--

FOTO, OHLASEM: Háje neproměnily penaltu, i přesto se jim během dvou minut podařilo vstřelit 2 branky a vyrovnat

65. T. Duchek , 67. M. Lojda - 30. D. Mašek , 63. M. Jaroš
4

Ofenzivně laděné utkání ve kterém svůj um předváděli brankáři na obou stranách. To přinesl sobotní souboj Hájí Jižní Město, kam přijela Praga.

Háje v předchozích dvou kolech dostaly vždy po pěti brankách jak od Unionu Vršovice, tak od Vinoře, kde navíc přišli o vedení v zápase. To nyní proti Pragovce, která minule porazila 3:0 Hostivař chtěli odčinit.

Utkání však začala lépe Praga, která v poločase vedla 1:0. Ve druhém poločase přežila penaltu, podažilo se jí skóre navýšit, ale během dvou minut o vedení přišla a utkání tak skončilo spravedlivou remízou 2:2.

FC Háje Jižní Město
Petr Lojda - vedoucí mužstva: Utkání se hrálo ve vysokém tempu. Oba týmy byly ofenzivně naladěni. V prvním poločase hosté využili jednu ze šancí, my jsme bohužel všechny spálili. Druhý poločas probíhal stejně. My měli šanci vyrovnat z penalty. Míč, ale neskončil v síti, ale na břevně. Opět platilo pravidlo nedáš, dostaneš. Zvýšenou aktivitou a za pomoci štěstí jsme po obdržené brance během čtyř minut vyrovnali. Oba týmy chtěli vítězství strhnout na svoji stranu, ale brankáři byli proti. Zápas skončil spravedlivou remízou, na které mají největší zásluhu brankáři, kteří byli nejlepšími hráči týmů.

TJ Praga
Pavel Kovacsik - trenér: Do zápasu jsme vstupovali v dobrém rozpoložení díky výhře v posledním kole nad Hostivaří 3:0, takže jsme si na Háje věřili. Měli jsme je nakoukané a načtené. Věděli jsme, že hrají na 3 obránce vzadu a na rychlé brejky, do krajů a obecně mají rychlý přechod do útočné fáze. Na druhou stranu jsme věděli, že jejich slabá stránka je obrana. K tomu jsme přizpůsobili taktiku. Musím říct, že pokud bych byl nezaujatý fanoušek, který by nefandil ani jednomu týmu, tak by se mi zápas musel líbit protože my jsme chtěli útočit, Háje chtěli útočit, hrálo se doslova nahoru dolů s tím, že bylo i dost šancí. Musím pochválit oba brankáře. U nás to byl Filip Janda, který nahradil Petra Kratochvíla, který byl aktuálně mimo. Takže skvělá náhrada z dorostu přímo k nám a zvládnul to opravdu bravurně. První poločas probíhal nahoru dolů, kdy my i oni měli spoustu šancí. Nakonec jsme vedli 1:0 díky Danovi Maškovi, který je v neuvěřitelné formě a musím říct, že tato zimní posila se nám opravdu povedla. Byla to typická jeho akce, šel 1 na 1 ve vápně, posadil si obránce na zadek a poté naznačil golmanovi na jednu stranu a zakončoval na druhou, takže fantastická akce. Za tohoto stavu jsme šli do kabin. Věděli jsme, že to bude těžký zápas a musíme si krýt záda po brejcích ze silných krajů. Přizpůsobili jsme tomu taktiku a do druhého poločasu vstoupili skvěle, kdy po centru sklepával Mládek a Jaroš z první dával gól. Hezká akce, která se musela líbit. Následně po velmi sporné situaci Háje kopali penaltu a Filip Janda rozhodil domácího hráče a ten trefil tyč. Obrovská euforie. Věřili jsme si v tu chvíli na vítězství. Potom bohužel Filip Janda chytil na brankové čáře balón a Háje se otočili a my mohli jít do brejku. Poté však nepochopitelně čárový sudí z pozice od střídaček, nikoliv z brankové čáry mával, že padl gól. Hlavní sudí, který byl na hraně vápna nic nesignalizoval, ale pan Tikal zvedl praporek s tím, že je to gól. 2:1 a kluky to naštvalo a rozhodilo. O 2 minuty později jsme bohužel dostali na 2:2, kdy jsme byli rozhozeni, nepohlídali si hráče na zadní tyči a ten dal gól. Zase se hrálo nahoru dolů a troufnu si tvrdit, že jsme měli více ze hry. Ke konci zápasu přišel krásný centr do vápna, kde Dan Mašek hlavičkoval a po odehrání balónu ho bohužel brankář trefil pěstí do obličeje. Což neudělal schválně. Dan Mašek byl vypnutý na zemi, běželi jsme k němu. Měl roztrhnuté obočí, byl chvilku mimo a nepochopitelně po tomto zákroku sudí nic nesignalizoval, přitom to byla jasná penalta. Dan odešel s roztrhlým obočím a nakonec zápas skončil 2:2. Za mě je to spravedlivý výsledek. Chválím Háje za skvělou hru, že chtěli hrát útočně, což se v této soutěži často nevidí. Chtěli hrát nahoru a byl to moc sympatický výkon od nich i od nás. Nezaujatý fanoušek musel být nadšený, nicméně po několikáté obrovská výtka patří k rozhodčím, zejména panu Tikalovi, který nás pískal podruhé a podruhé z toho byla bramboračka z jeho strany. Navíc mě mrzí, že mi ty situace ani nejsou vysvětleny, proč třeba to faul nebyl, když to faul měl být nebo jak to viděl ten rozhodčí. Máme ze zápasu video, Dan musel do nemocnice a hráči nejsou chránění. V zápase padalo minimum žlutých karet. Zbytečně vyhrocený zápas a v tom se mi to nelíbilo. Komise rozhodčích by se nad sebou měla zamyslet a víc chránit hráče.

M. Lačík [-] - J. Hendrych [-] , P. Mašek [-] (46. K. Kepka [-] ) , M. Lojda [-] , T. Duchek [-] , D. Lacko [-] , D. Vrzal [-] , V. Semecký [-] (72. M. Zábranský [-] ) , V. Uhlíř [-] , L. Jirák [-] , J. Hančl [-] (87. D. Pešek [-] )