28.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

--

--

Tlučná má 9 jarních gólů, 4 z nich dala Staňkovu, který bez větších problémů porazila

24

Domácí se před tímto zápasem mohli “pyšnit” pěti jarními góly. Tuto nelichotivou statistiku však v zápase Staňkovem výrazně zlepšila, protože svého sobotního soka porazila 4:0. Naopak šňůra Staňkova bez vstřelného gólu se protáhla už na 5 utkání.

V zápase dvou trápících se celků se čekalo na gól až do závěru prvního poločasu. Ve 37. minutě otevřel skóre domácí Radek Novák, který poslal Tlučnou do vedení. Jednobrankový náskok zůstal Tlučné až do konce první půle, a do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Důležitý okamžik zápasu přišel v 50. minutě, kdy domácí odskočili Staňkovou na rozdíl dvou branek. Tuto branku vstřelil kapitán Tlučné Ondřeji Šafránek. V domácím táboře bylo o 7 minut později ještě veseleji. V zakončení celé jaro trápící se Tlučná dokázala vstřelit, zásluhou Miroslava Škody, i třetí branku a o bodech zde bylo de facto rozhodnuto.

Staňkov se nezmohl ani na čestný úspěch, za to domácí stále neměli dost. V 90. minutě upravil konečný výsledek Pavel Soukup, a domácí tak zvítězili 4:0.

TJ Tlučná
Martin Seidl, asistent trenéra: Je to malý krok pro soutěž, ale velký krok pro Tlučnou respektive pro sebevědomí našich hráčů. Po celý zápas jsme byli lepší, fotbalovější a mohli jsme si dovolit věci, které jsme si posledních 5 zápasů dovolit nemohli. Na Staňkovou bylo vidět, že se nachází v nelehké situaci, což jsme my dokázali pochopit, protože jsme na tom byli podobně a přejeme jim příští rok hodně štěstí. Doufám, že se jim bude dařit a že nesklopí hlavy.

FK Staňkov
Ondřej Bauer, člen VV FK Staňkov: Zasloužená výhra domácích,kteří nebyli,zvláště první poločas,lepším týmem,ale stačilo jen chtít.. Odevzdaný výkon bez bojovnosti bez všeho..