17.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2023-2024

--

Horní Újezd doma zdolal Předín

14. A. Bartes , 33. A. Svoboda , 80. A. Bartes - 59. V. Báňa (p.) , 86. F. Dvořák
17

Fotbalisté Horního Újezdu si připsali v domácím prostředí první jarní výhru nad Předínem

Domácí o dva góly lepší

Domácí na velikonoční neděli na svém hřišti přivítali tým z Předína. Jak domácí, tak i hosté ve svých úvodních zápasech jarní části neuspěli bodově, a tak bylo nasnadě, kdo si tentokrát připíše první jarní body. Úvodní minuty zápasu byly z obou stran hodně aktivní. Šanci hostí v páté minutě hasila domácí obrana a následně se ve velké šanci objevil domácí Homolka, jehož lob nenašel prostor branky hostí. Na dvakrát zneškodnil střelecké příležitosti hostí ve třinácté minutě domácí gólman Hradecký. Ve čtrnácté minutě kontrovali domácí prvním gólovým úspěchem, kdy se prosadil Adam Bartes. Druhý úspěšný zásah slavili domácí ve třicáté třetí minutě zásluhou taktéž Adama, ale tentokrát Svobody. Hra měla stále spád a střídaly se gólové šance na obou stranách. Ve třicáté páté minutě měl dobrou příležitost ke skórování opět domácí Adam Svoboda a před koncem poločasu i hosté. Poločas tak skončil gólově lépe pro domácí, kteří si nesli do druhé půle dvoubrankový náskok.

Domácí si výhru pohlídali

Druhý poločas začali hosté velice aktivně a zatlačili domácí do defenzivy. Nicméně v padesáté první a padesáté šesté minutě mohli domácí náskok navýšit, ale nestalo se tak. Naopak hosté v padesáté deváté minutě snížili hosté z penalty zásluhou V. Báni. Po gólové vzpruze hosté ožili a v šedesáté čtvrté minutě zazvonila u domácí branky pravá tyč a v šedesáté páté byli opět ve slibné gólové situaci. Vše vyvrcholilo v šedesáté osmé minutě druhou odpískanou penaltou pro hosty. Exekutor hostí však na podruhé selhal a netrefil konstrukci brány. Domácí se připomněli v sedmdesáté a sedmdesáté první minutě, kdy nedotáhli gólově slibné šance. V osmdesáté minutě se již domácí, ale radovali. N a 3:1 zvyšoval svým druhým gólem v zápase Adam Bartes. Hosté opět zahrozili v osmdesáté třetí minutě, ale gólově se prosadili v osmdesáté šesté minutě, kdy nechytatelnou střelou na konečných 3:2 snížil hostující F. Dvořák.

TJ Sokol Horní Újezd
Špaček Petr, trenér: Zápas to byl velice zajímavý. Gólových příležitostí bylo na obou stranách opravdu hodně. My jsme tentokrát byli produktivnější a dokázali jsme vítězství v závěru udržet. Naše sestava se oproti prvnímu zápasu opět hodně měnila. Odehráli jsme dva jarní zápasy (první na hřišti Lipníka) se soupeři, kteří se na jarní část dobře připravili, proto jsem rád a mile překvapen kolik gólových příležitostí jsme si za oba zápasy vytvořili, akorát v prvním nám chybělo jejich proměňování

Předín
Vídeňský Vojtěch, hráč: Bohužel pro nás jsme nechytili první půli, kdy jsme hráli proti větru a dostali dva góly. Ve druhé půli jsme hru zlepšili a měli na dosah i vyrovnání. Neproměnili jsme však penaltu a ještě některé velké šance.

P. Hradecký [-] - M. Zvěřina [-] , V. Pavlík [-] , M. Ošmera [-] , V. Štaffa [-] (82. M. Řezáč [-] ) , O. Uličný [-] , A. Bartes [-] , F. Varsányi [-] , J. Homolka [-] , T. Vávra [-] , A. Svoboda [-]