12.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

--

Lažiště přetlačilo rezervu Vlachova Březí

15. P. Ťápal , 41. M. Zelený - 74. R. Lauda (p.)
14

Úvodní jarní kolo nabídlo v okresní soutěži utkání také v Lažišzi, kam zamířila rezerva Vlachova Březí.

Ach ty chyby!

Začátek utkání zastihl v lepším rozpoložení domácí Lažiště, které se ujalo přesně po čtvrt hodině hry vedení zásluhou Patrika Ťápala. Hostům chyběl v prvním poločase klid na kopačkách a často zbytečné ztráty dostávaly domácí do nebezpečných protiútoků. Obrana Kozlíků, v čele s brankářem Hodonickým, však dokázala hodně nebezpečných šancí eliminovat, naopak na druhé straně si brankář Vitáček připisoval pouze rutinní zákroky. Na druhou branku se tak čekalo až do 41. minuty, ve které navýšil náskok domácích Marcel Zelený a do kabin se tak šlo z hostujícího pohledu za dvoubrankové ztráty.

Penalta naděje

Druhý poločas však přinesl úplně jinou písničku a hosté začali určovat tempo zápasu. Domácí se zatáhli a v 74. minutě se přítomná sedmdesátka fanoušků dočkala kontaktní branky. Michal Hojdekr vybojoval pokutový kop, který s přehledem proměnil Roman Lauda, jenž poslal brankáře Vitáčka na druhou stranu. Snaha o vyrovnání Březí stoupala a v samotném závěru byl blízko gólu Radek Hůrský, jeho akrobatické zakončení však zamířilo mimo vymezený prostor branky.

Lažiště tak nakonec udrželo jednobrankový náskok a po výsledku 2:1 bere všechny tři body.

FC Vlachovo Březí B
FCVB: Béčko nakonec nedosáhlo na bodový zisk a v prvním jarním kole těsně podlehlo Lažišti poměrem 1:2. Sluší se však poděkovat našim fanouškům, kteří se dostavili na zápas a hnali naše kluky za vyrovnáním.