21.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

4

Ze zápasu nabízíme i reportáž.

V úvodu utkání se ani jedno mužstvo do šancí nedostávalo. V 11. minutě si do malého vápna naběhl na centr určický Kiška. Gólman Čech míč vyrazil na roh. Chvíli na to se dostal do nadějné šance na druhé straně Rybka, ale i tato akce skončila pouze rohem. V 19. minutě zabrnkala domácí obrana na nervy diváků. Špatného odkopu se zmocnil Zehnálek, ale jeho centr na poslední chvíli zlikvidoval Rus. Ve 22. minutě se již stav utkání měnil. Střelu zhruba z 15 metrů nasměroval Rybka podél pravého boku brankáře a hosté vedli 1:0. Do šaten se naštěstí pro damácí mužstvo odcházelo za nerozhodného stavu. Postaral se o to Gottwald, který z blízka zamířil ke vzdálenější tyči. Ještě jedna skutečnost z prvního poločasu stojí za zmínku. Praporek asistenta rozhodčího zastavil minimálně 15x útočnou snahu hostí pro postavení hráče mimo hru. Ve druhém poločase byly mírně nebezpečnější hosté. Několika dobrými zákroky se prezentoval gólman Vičar. Postupně si poradil se střelami Zehnálka i Rybky. O kvalitní zakončení si říkala šance střídajícího Zezulky. Ale ten vystřelil vysoko nad. Možnosti ke vstřelení gólu měli i Určice. V 70. minutě Střídající Paul mířil nad branku. Chvíli na to se po levém křídle pro háčkoval do bezprostřední blízkosti branky Gottwald, ale více než roh z toho nebylo. Když gólem neskončila ani střela z kopačky domácího Solany, skončilo slušně odehrané utkání nerozhodně. Rozhodčí ani jednou nevytáhl z kapsy žlutou kartu.

Autor: Lubomír Kaprál