20.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

4

Ze zápasu máme i reportáž.

Na začátku utkání byli nebezpečnějším mužstvem domácí hráči. Nejčastěji zaměstnával pozornou obranu Určic Šteigl. Jeho střelecká zakončení buď obránci zblokovali, nebo mířil mimo. Po půl hodině hry poslal na branku domácích skákavý míč Slezák a byl z toho roh. Velkou příležitost ke vstřelení prvního gólu měli v závěru prvního poločasu domácí. Míč z trestného kopu z 18 metrů, ale  napálil Šteigl do zdi. Druhý poločas se hrál v obdobném ducha jako ten první. Do šancí se ale dostávali i hostující hráči. Tu největší neproměnil Gottwald. S jeho dobře mířenou hlavičkou si gólman poradil. Vzápětí na druhé straně střelu Šebora do spojnice břevna a tyče brankář zneškodnil. Když si v 88. minutě brankář Vičar po trestném kopu poradil se střelou Haluzy, vypadalo to na dělbu bodů. Jenže utkání vyvrcholilo až v nastaveném čase. V době, kdy již klidně mohl hlavní rozhodčí odpískat konec zápasu, zastavil Horák průnik domácího útočníka v rozporu s pravidly. Rozhodčí odpískal faul a ukázal Horákovi žlutou kartu. To se ale zdálo kapitánovi domácího mužstva Studenému nedostatečné a dožadoval se udělení karty červené tak intenzivně, že naopak on obdržel žlutou kartu. Když pokračoval, dostal několik vteřin na to druhou žlutou (na straně Čechovic již několikáté vyloučení za podobný prohřešek). Míč si na místě přestupku připravil ke střele Šteigr. Jeho přesně mířená střela proletěla klubkem bránících hráčů a skončil v síti – 1:0. Pro mužstvo Určic kruté a nespravedlivé rozuzlení.

AUTOR: LUBOMÍR KAPRÁL