5.kolo, Středočeský | Mělník | III. třída sk. B, 2023-2024

--

--

--

1

V neděli se dohrávalo 5. kolo Rebel III. třídy, skupiny B na Mělnicku. FK Čechie Kralupy čekal duel s ambiciózním týmem z Chvatěrub. TJ Vltavan Chvatěruby přehrál domácí mužstvo z Kralup rozdílem třídy a veze si tři body.

Zápas mezi těmito rivaly vždy nabídl kvalitní fotbal a vyhrocené momenty. To se potvrdilo i tentokrát, ale jen z jedné strany, co se předvedené hry týkalo. Chvatěruby měly od začátku zápas pod kontrolou a domácí v úvodních minutách přehrávaly. Převahu přetavily ve vedení v 13. minutě, když se prosadil Martin Žižka dorážkou do prázdné brány na 0:1. Nutno zmínit hezkou kombinaci Kamila Gruncla a Martina Žáčka, která brance předcházela. Domácí neměli co nabídnout a jen hrozili z brejku. Právě z jednoho ojedinělého protiútoku ale dokázal vyrovnat Vojtěch Janík. To bylo ze strany domácích vše. TJ Vltavan do konce poločasu přidal ještě dvě branky a zaslouženě vedl. V 31. minutě po centru Kamila Gruncla hlavou skóroval Filip Kroupa 1:2. Osm minut před koncem prvního poločasu se znovu prosadil Martin Žižka, byla to jeho již pátá branka v sezóně.

Druhý poločas začal a sotva byly odehrány dvě minuty, prosadil se hostující kapitán Petr Kouba po chybě domácí obrany. O výsledku bylo prakticky rozhodnuto a zápas se jen dohrával. Jedinou kaňkou bylo nesportovní chování domácího hráče s číslem 10, Kováře. Po zbytečném strkanici s hostujícím brankářem byl vyloučen. V 83. minutě přidal ještě pátou branku po samostatné akci Martin Žáček na 1:5. Hosté v závěru ještě kopali penaltu, kterou trestuhodně zahodil brankář Tadeáš Novák. Utkání tak skončilo výsledkem 1:5 pro Chvatěruby.

Reportáž z utkání zaslal Long Nguyen Thien Long, děkujeme!