8.kolo, Středočeský | Příbram | IV. třída sk. A, 2023-2024

--

Brankář Vlk hráčem zápasu! Kdo ví jak by se zápas vyvíjel bez jeho zákroků

9. O. Tesárek , 19. M. Gregor , 33. M. Gregor , 74. P. Lundák , 76. M. Pinkas (p.)
3

Obory do tohoto utkání ještě nebodovaly a tak konečný výsledek proti Obořišti může vzbudit rozpaky - co se na tom hřišti vůbec dělo? Vysvětlením je možná právě brankář domácího celku, který se dobře vyspal, lapil zejména v první půli několik velmi dobrých šancí hostů, včetně penalty a Obořiště tak po třech obdržených brankách za poločas v kabině asi už odložily zbraně.

Kombinační hrou se snažili začít obořišťáci na hřišti v Oborách, což se jim celkem dařilo, domácí zas chtěli využít svoji výškovou převahu a to se povedlo Ondřejovi Tesárkovi, který poslal přesnou hlavičkou domácí do vedení. 9.minuta 1:0. Další úder ze vzduchu přišel od Michala Gregora a bylo to o dvě branky! 19.minuta 2:0. Hosté v hlavičkových soubojích prakticky nekladli žádný odpor, a tak bylo pouze štěstí že další vzdušné útoky už mířili vedle.

Ale i obořišťáci se dostali do slibných příležitostí. Jakuba Trnku ml. skvěle vychytal tváří v tvář Lukáš Vlk, následně chytil penaltu Janu Pavlíkovi, Novotnému vyškrabnul mimo tyče střelu z úhlu, přesnou ránu Vobra z velké dálky vyrazil na roh a přímý volný kop téhož hráče vyrazil Novotný, který se nešťastně přimotal do dráhy letu míče. A tak po půlhodince hry přišla laciná ztráta ve středu hřiště, Gregor prokličkoval dva obořišťské obránce a zvýšil Oborám vedení. 33.minuta 3:0.

Skvěle takticky přistoupily Obory k druhé části utkání, nikam se nehnaly, hrály zodpovědně vzadu a čekali na okénko v soupeřově obraně, to našel Petr Lundák a zasadil další ránu bezradným hostům. 74.minuta 4:0.

Obořiště se nedostalo skoro k ničemu, snad jen navrátilec do sestavy Jan Trnka nepřekvapil domácího brankáře nepovedeným centrem, který mířil na bránu. Naopak po faulu Jakuba Švehly proměnil penaltu Michal Pinkas a bylo po zápase. 76.minuta 5:0. V poslední minutě se Obořišti povedlo vytvořit zmatek v pokutovém území Obor, ale skvěle chytající Lukáš Vlk si už čisté konto nenechal vzít.

Reportáž z utkání zaslal Radek Novotný, děkujeme.

SK Obory
L. Vlk [-] - P. Slavík [-] , M. Pinkas [-] , M. Mráz [-] , J. Lundák [-] , P. Herget [-] - P. Lundák [-] , L. Zídek [-] - O. Tesárek [-] , P. David [-] , M. Gregor [-]

FK Obořiště 1920
J. Švehla [-] - M. Vítek [-] , L. Korynta [-] , M. Šinágl [-] , J. Trnka [-] - M. Vítek [-] , M. Kobík [-] - J. Pavlík [-] , V. Vobr [-] , J. Trnka [-] - L. Novotný [-]

ŽK: 25. P. David , 39. L. Zídek , 67. M. Pinkas - 69. M. Kobík .
Počet diváků: 45. Rozhodčí: ŽÁK Michal - POSLUŠNÝ Miroslav (N), MOUTELÍK Petr (N).