5.kolo, Moravskoslezský | Frýdek-Místek | Okresní přebor, 2023-2024

--

Vítězný comeback Kacíře, který to po zápase patřičně oslavil

24. P. Slaminka , 67. J. Fára (p.) - 50. O. Opustil
14

Vojkovice znovu v pozměněné sestavě doma přivítaly Čeladnou, která kousala a nebyla blízko bodu. O body je připrapravili dva z nejzkušenějších plus velký comeback brankáře Kacíře.

domácí se dostali do vedení po pěkné akci

Nad Vojkovickým fotbalem se stahují mračna, když za 5 kol již protočili skoro 30 hráčů a jen 3 z nich byli na všech 5 zápasů. Chuť do fotbalu a obětavost ovšem nechybí jen ve Vojkovicích a tento problém řeší i jiné týmy. Své by o tom mohli vyprávět hosté, kteří do nové sezóny poskládali úplně nový tým a to jen díky velké obětavosti a lásky k fotbalu či samotné Čeladné.

Zpět, ale k zápasu kde domácí znovu v pozměněné sestavě nastoupili k důležitému zápasu proti zatím na body čekající Čeladné. Skvělou zprávu pro domácí byl comeback brankáře Kacíře, který vzhledem k dlouhé pauze může svůj návrat brát jako za opravdu velmi vydařený. Čeladná byla od samého začátku lepší a fotbalovější ovšem na krásu se nehraje. Po neproměněných šancí hostů tak přichází trest ze strany domácích. Když ve 24.min po chytře zahraném přímém kopu Radimem Suszkou po zemi na Michala Krutila, který nadýchaným centrem nachází přesně Pavla Slaminku a ten hlavou otevírá skóre zápasu, 1:0. Hosté se, ale výsledku nezalekli a snažili se nadále hrát svoji kombinační hru. Ovšem, když se dostali do šance vychytal je Kacíř nebo je zastavila branková konstrukce. A tak šli do kabin šťastnější domácí.

Rozhodli dva nejzkušenější

Ve druhém poločase už bylo poznat, že domácí nesehranost a síly rychle ubívají. Toho využili hosté, když do druhé půle vlétli velmi aktivně a brankářské štěstíčko na chvíli opustilo i Kacíře, když ho v 50.min prostřelil Opustil Oldřich, 1:1. Poté byla vidět na hostující družině, že cítí šanci na 3 body. Ale domácí ,,junioři´´ Fára s Němcem byli proti. Tito dva totiž sehráli v 67.min akci jako za starých časů. Kde rychlík Petr Němec využil nedorozumění hostující obrany a vletěl do vápna, kde ho fauloval obránce Čeladné. Rozhodčí ukazuje na penaltový putník a tu s přehledem proměňuje Jaroslav Fára, 2:1. Hosté měli šance na to ze zápasu vytěžit minimálně bod, ale své šance neproměnili i díky skvělému Kacířovi a i díky němu domácí důležitý duel zvládli za 3. Čeladná tak stále čeká na první bodový zisk a získat tak mohou v domácím derby proti Pržnu

TJ Sokol Vojkovice
Jaromír Kaňok (trenér): ,,K zápasu jsme opět nastoupili ve velmi okleštěné sestavě, ale s vědomím, že Čeladné se zatím výsledkově vůbec nedaří a jestli chceme s někým bodovat, mohlo by se nám to podařit dnes. Naši bránu dnes hájil Libor Kacíř a vzhledem k dlouhé pauze byl jeho comeback opravdu vydařený. Podržel nás v né jedné situaci a když na balón letící na naši bránu nedosáhl zachránila ho branková konstrukce. V prvním poločase jsme se z gólu radovali jen my, kdy po chytře rozehraném přímém kopu Radimem Suszkou po zemi na Michala Krutila, druhý jmenovaný krásným centrem přesně našel Pavla Slaminku, který hlavou rozvlnil síť a určil tím poločasový stav 1:0 pro vojkovické mustangy. Čeladná však do druhého poločasu vstoupila velmi aktivně a zaslouženě vyrovnala a také v dalším průběhu zápasu měla více šancí i míč na kopačkách, ale Libor v bráně už gól nepustil a potom přišla velká chvíle Petra Němce, který využil nedohody brankáře se stoperem a vletěl mezi ně ve svých 51 jako za dob své největší slávy a jeho gólové zakončení zmařili hosté jen za cenu faulu a do vedení nás tedy dostal až Jarek Fára z následně nařízeného pokutového kopu. Výhru jsme dnes ubránili a byli jsme šťastnějším mužstvem, nutno říct že ne lepším a Čeladné do dalších zápasů přejeme více klidu a kvality v zakončení, jelikož se u nás prezentovali slušným výkonem a nějaký bodík do tabulky by si už jistě zasloužili. Kaňkou je i zranění hráče hostí, kterému přejeme brzké uzdravení a sílu k návratu na zelený pažit.´´

SK Beskyd Čeladná
Lukáš Červený (hráč): ,,V tomto zápase jsme byli lepší tým. Dojeli jsme neproměňování akci, které nás staly body. Naopak jsme dostali pro nás hloupé góly. Leží na nás deka, které se potřebujeme zbavit a získat první body. Šance je hned v sobotu v derby s Pržnem. Vojkovicím přejeme hodně štěstí do dalších zápasu.´´

L. Kacíř [-] - J. Trupka [-] , J. Ševeček [-] , R. Suszka [-] , P. Slaminka [-] , D. Nytra [-] , O. Majer [-] , M. Krutil [-] , F. Šlapka [-] , M. Kaňa [-] , J. Fára [-]

P. Astr [-] - D. Ramík [-] , J. Kašpar [-] , P. Astr [-] , M. Gonda [-] - F. Literák [-] , O. Chýlek [-] , M. Gorgol [-] , D. Chýlek [-] - P. Kružliak [-] , O. Opustil [-] -

ŽK: 79. F. Šlapka - 19. P. Astr , 67. P. Astr .
Počet diváků: 47. Rozhodčí: KREŽELOK Ondřej - ŠULOVSKÝ Milan, SEKULA Adam.