12.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2023-2024

Stěbořice splnily roli favorita a porazily poslední Jakartovice

14

V zápase padlo devět branek, z čehož daly Stěbořice šest a vyhrály.

Stěbořice vedly o dvě branky

Stěbřořice hostily na svém trávníku mužstvo z Jakartovic. Výhra domácích se ale nerodila úplně jednoduše. Ve čtvrté minutě vysunul Martin Fiedler Kokoška, který nahrál přesně pod sebe na Dietricha, jenž se nemýlil a otevřel účet utkání – 1:0. Po čtvrthodině hry zapadla dalekonosná střela Kokoška přesně k tyči – 2:0. V 19. minutě vybojoval penaltu jakartovický Hlaváč a Šupák se ze značky pokutového kopu nemýlil – 2:1. Další šanci pak spálil agilní Kokošek. Ve 27. minutě napálil Kokošek nekompromisně míč ve vápně do hostující brány – 3:1. Ve 34. minutě po nahrávce Šimona dovršil hattrick Kokošek – 4:1. Hosté snížili za pět minut, když se v chumlu hráčů nejlépe zorinetoval Pluschke a dotlačil míč do branky – 4:2.

Stěbořice náskok navýšily

Úvod druhého poločasu patřil hostujícím Jakartovicím. Ty se dostaly do několika nadějných příležitostí. Ty ale zazdily Pluschke, Lacko, Piatkevič. Stěbořice se znovu připomněli až v 65. minutě, když František Kramný vystřelil nad hostující branku. Stěbořice se pak prosadily znovu až v 82. minutě, když Konečný vybojoval faul před vápnem a sám postižený z přímého kopu výstavně obstřelil hostující zeď – 5:2. Za tři minuty se dostal před brankáře Trávníčka Kokošek a podél něj dostal balon do sítě – 6:2. Poslední slovo měli hosté, když střídající Šovčík poslal z rohu velkého vápna míč do šibenice – 6:3.

Stěbořice jedou příští kolo Štáblovic. Jakartovice budou hostit Žimrovice.

TJ Sokol Stěbořice
Ondřej Šumbera (trenér): Výsledek možná vypadá jednoznačně, ale tal jednoduché to zase nebylo. První poločas byl v naši režii. Ve druhém hosté převzali iniciativu, měli šance. Nakonec rozhodl gól na 5:2. Výhra je zasloužená, ale jednoduché to nebylo.

FK Jakartovice
Marek Poštulka (hráč): Odehráli jsme nejlepší zápas v sezóně. Domácí byli kombinačně lepší. Ve druhé půli jsme byli domácím vyrovnaný soupeřem. Bohužel jsme své šance nedali. Zase jsme soupeři minimálně tři branky připravili.

Š. Kramný [-] - D. Burda [-] , M. Šeuer [-] , M. Dietrich [-] (71. P. Fiedler [-] ) , M. Došla [-] , R. Kokošek [-] , P. Čavera [-] (46. M. Paleta [-] ) , M. Jamnický [-] , M. Fiedler [-] , F. Kramný [-] , M. Šimon [-] (75. V. Konečný [-] )

M. Trávníček [-] - M. Poštulka [-] (85. R. Holub [-] ) , J. Piatkevič [-] , P. Anděl [-] , M. Pluschke [-] (82. M. Šovčík [-] ) , J. Hlaváč [-] (62. P. Bosák [-] ) , P. Horvát [-] , P. Lacko [-] , K. Török [-] , A. Kreisl [-] , T. Šupák [-]

ŽK: 56. J. Raschka , 79. V. Konečný - 81. P. Horvát .
Hráči zápasu: R. Kokošek - M. Pluschke .
Počet diváků: 68. Rozhodčí: ADAMČÍK Petr - JAMNICKÝ Libor, ONDRÁČEK Roman (N).