12.kolo, Moravskoslezský | Karviná | Okresní přebor , 2023-2024

13. D. Blyzniuk , 20. M. Pařík , 36. J. Olivka , 76. J. Vala - 93. D. Piecha (p.)
9

Hráči Gascontrolu se v sobotu utkali s druhým celkem tabulky, přesto se jim podařilo zvítězit.

Efektivita domácích

Zápas začal vyrovnaně, hned ze startu měly oba celky solidní příležitost na vstřelení branky, ale skóre se neměnilo. To platilo do 13. minuty, poté z hranice pokutového území vystřelil Blyzniuk a na jeho ránu gólman hostujících nedosáhl - 1:0. Ve 20. minutě si míč na přímák postavil domácí Pařík, a nádhernou střelou zakroutil míč do brány. Následně hosté dvakrát zahrozili. Nejprve šel Konderla sám na bránu, jenže nezvládl zakončení, a asi za 10 minut zvonila za zády Ryšánka tyč. Naopak domácí dnes šance nepálili, po přihrávce za obranu hladce překonal Oliva brankáře Němečka. Poločas tak skončil 3:0.

Výhru se podařilo udržet

Do druhého poločasu vstoupil Gascontrol s taktikou husté obrany a čekáním na brejky. Louky tak měly balón po většinu času na kopačkách, a z toho pramenily šance. Ale gól se stále nepodařilo vstřelit, buď byl proti brankář Ryšánek, nebo Havířovu pomohla branková konstrukce - v druhé půli zvonilo břevno a levá tyč. Následně vystihl Vala rozehrávku hostů a řítil se sám na bránu, kde v klidu překonal brankáře hostů a dodal svému týmu klid do závěru. Ke konci se ještě hosté dočkali penalty, kterou proměnili, na vyrovnání už čas ovšem nezbyl, Gascontrol tak senzačně porazil druhé Louky.

TJ Gascontrol Havířov
Trenér Jiří Lankočí: „Zatímco minulý týden nám nešlo nic a vybrali jsme si tzv. Zápas blbec, dnes jsme hráli fotbal a zaslouženě vyhráli. Pochvalu dnes zaslouží celý tým, ale určitě bych vyzvedl gólmana Davida Ryšánka, který opět chytil několik šancí soupeře a útočníka Jirku Olivku, kterému dnešní zápas opravdu sedl"

D. Ryšánek [-] - J. Vala [-] , D. Blyzniuk [-] (57. M. Kulhánek [-] ) , R. Sobek [-] (70. O. Kulich [-] ) , J. Kuric [-] (80. F. Otisk [-] ) , D. Sliwka [-] , J. Miksa [-] , M. Pařík [-] , R. Stuchlík [-] , J. Olivka [-] , Z. Weiss [-]