12.kolo, Jihomoravský | Blansko | Okresní přebor , 2023-2024

--

Olešnice drama nepřipustila a Sloup dokázal pouze snížit

45. P. Hloušek (vl.) , 46. M. Kubíček , 68. M. Kubíček - 74. J. Kroutil
14

Sloupu se dlouhodobě nedaří a ani na půdě, na okresní poměry, vzdálené Olešnice se jim nepovedlo zvrátit. Domácí nedali hostím moc šancí a ti tak odjeli z prázdnou.

Nešťastný vlastní gól hostí určil skóre

Do Olešnice v rámci 12. kola zavítal nováček soutěže, tým ze Sloupu. Už od první minuty Olešnice kontrolovala tempo hry a nedovolila soupeři žádné vytvoření šancí. Olešnice se od začátku zápasu snažila tvořit gólové šance, ale žádné neskončily v bráně hostí. O změnu skóre se mohl postarat nejlepší olešnický střelec Petrželka, který utekl obráncům, ale svůj nájezd na brankáře neproměnil. V závěru poločasu se Olešnici naskytla šance v podobě přímého kopu, který si převzal Marek Daniel, ale svoji střelou jenom orazítkoval tyč soupeře. Gól přišel až ve 45. minutě, kdy si již zmiňovaný Daniel převzal míč u rohového praporku, odeslal ho na přední tyč, kde ho nešťastnou tečí Petra Hlouška odrazil do brány a Olešnice tak vedla těsným výsledkem 1:0.

Kubíček dvěma brankami potvrdil výhru

Začátek druhého poločasu vyšel domácím, o druhou branku utkání se postaral Michal Kubíček, který si ve vápně vybojoval míč, překonal brankáře a navýšil skóre na 2:0. Další branka padla až v 68. minutě, když olešnický stoper Peša získal z rohového kopu odražený míč, našel na malém vápně Kubíčka, který prokázal zkušenosti a poslal svůj tým do vedení 3:0. Snížení přišlo v 74. minutě, když hráč Sloupu Jiří Kroutil využil chybu v obranné činnosti domácích a změnil stav na 3:1. V závěru zápasu nedošlo k žádnému překvapení, a tak si Olešnice připisuje pátou výhru v sezóně a posouvá se na 5. místo v tabulce okresního přeboru.

REPORT: FC Olešnice