12.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2023-2024

--

Rokytnice vydřely doma výhru s Třebelovicemi

13. I. Rygl , 25. M. Štork , 50. Š. Vladeka - 40. M. Liška , 68. M. Máca
19

V zápase mezi Rokytnicí a Třebelovicemi se Rokytnice radovala z důležitého vítězství 3:2 po prvním poločase 2:1.

Domácí o gól lepší

Utkání mezi Rokytnicí a Třebelovicemi nabídlo první šance hned v samém úvodu. Již po pár vteřinách hry prolétla nad břevnem šance čtrnáctiletého V. Rygla, v následujících minutách skončily na tyči i střely Vladeky a F. Štorka, případně si s dalšími příležitostmi domácích poradil gólman Nesiba. Do vedení se Rokytnice dostala ve 25. minutě, kdy se po rohovém kopu nejvýše do vzduchu vyšplhal M. Štork a hlavou otevřel skóre utkání. O osm minut později se domácí mančaft zaradoval podruhé, po pěkné akci a přihrávce Syrového zvýšil na 2:0 I. Rygl. Ovšem, především z rychlých protiútoků, hrozili v první půli i hosté. Do velké příležitosti se dostal kapitán hostí Máca, jeho střelu ale dokázal brankář Hobza zneškodnit. Před koncem první půle zvládly Třebelovice přeci jen snížit, ve 41. minutě našel Máca svým přímým kopem hlavu Lišky a balón skončil v rokytnické síti.

Domácí si výhru pohlídali

Zkraje druhé půle si Rokytnice vzala zpět dvoubrankové vedení. Za velkým vápnem si našel balón Vladeka a přesně jej zaklidil k tyči. Následující minuty probíhaly v podobném duchu jako dějství prvé. Domácí si dokázali vytvářet mnoho šancí, žádná z nich ale neskončila gólem, třebelovické mužstvo hrozilo rychlými brejky. O dramatizaci utkání se v 68. minutě postaral hostující kapitán Máca, když krásnou střelou zevnitř pokutového území snížil na 3:2. Uklidnit tábor domácích mohl na konci utkání F. Štork, ten ale ve své šanci pouze orazítkoval břevno. Do poslední šance celého klání se tak v posledních vteřinách dostaly Třebelovice, nabídnutou šancí ovšem pohrdly.

1. SK Rokytnice nad Rokytnou
Herbrych Josef, trenér: Byl to zápas, kdy jsme opět nedali spoustu šancí, celkem třikrát jsme trefili tyčku a mohli jsme několikrát navýšit vedení. Bohužel ale jsme některé situace nevyřešili dobře nebo jsme ztroskotali na hostujícím brankáři. Místo toho jsme Třebelovicím dovolili snížit, znervózněli jsme a v úplném závěru jsme mohli i inkasovat. Jsem rád, že jsme ale utkání dotáhli do vítězného konce a odmakali to. Věděli jsme, že jsou hosté silní ve hře dopředu a utkání s nimi bývají vyrovnaná.

TJ Třebelovice
Máca Marek, hráč: Domácím jsme byli více než rovnocenným soupeřem. Domácí měli v utkání více šanci, ale byli jsme to my, kdo mohl v druhé minutě nastavení vstřelit remízou branku. Bohužel naše koncovka je stále tristní.

L. Hobza [-] - V. Rygl [-] (88. M. Prokeš [-] ) , M. Vahila [-] , R. Ferkl [-] (20. J. Syrový [-] ) , I. Rygl [-] (88. M. Dokulil [-] ) , M. Štork [-] , M. Štork [-] , F. Štork [-] , Š. Vladeka [-] , J. Hakl [-] (66. J. Bartejs [-] ) , P. Svoboda [-]

M. Nesiba [-] - D. Vala [-] (38. D. Janíček [-] ) , D. Smetana [-] , M. Máca [-] , O. Kemsa [-] , M. Kabelka [-] , J. Rakušan [-] , J. Jurka [-] , J. Sedláček [-] , K. Skoumal [-] (11. T. Brychta [-] ) , M. Liška [-]

ŽK: 39. M. Štork - 45. M. Liška , 51. D. Janíček .
Hráči zápasu: P. Svoboda - M. Liška , M. Máca .
Počet diváků: 93. Rozhodčí: KALÁŠEK Martin - ROUPEC Tobiáš, ŠULC Radek (N).