9.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

7. M. Jílek , 17. M. Jílek , 19. O. Kochma , 57. M. Kochma , 66. M. Kochma , 69. M. Kochma , 77. M. Kochma , 89. M. Jílek - 45. D. Tesař
12

Souboj Davida s Goliášem se odehrál ve strunkovické Mexiko aréně, kam zamířila k souboji s tamním B týmem Horní Vltavice.

Rychlý nástup

Do zápasu sice vstoupili lépe hosté díky šanci Grubnera, kterou na dvakrát krotila dvojice Adam Kašpar - Luděk Trněný, ale první branku v utkání přinesli do arény domácí borci. Po sedmi minutách hry se prosadil po samostatném úniku Michal Jílek, který následně o deset minut později navýšil vedení po nádherné akci celého týmu. Na dva přesné zásahy svého spoluhráče navázal o dvě minuty později Ondřej Kochma, který využil průnikové přihrávky od Miroslava Kašpara. Zdálo se být za dvacet minut utkání rozhodnuto, ale hosté dokázali ještě do poločasu vykřesat naději, když se v jeho samotném závěru prosadil kapitán Vltavice David Tesař.

Branka číslo sto

Vstřelená branka vlila hostům do žil novou krev a krátce po začátku druhé půle mohl opět Tesař dokonce snížit na rozdíl jediné branky. Jenže neproměnil a z následného protiútoku vrátil tříbrankové vedení Strunkovicím Miroslav Kochma. Hosté ale nic nevzdávali a rvali se srdnatě dál. Jenže v 66. minutě se podruhé v zápase prosadil Miroslav Kochma a bylo rozhodnuto. Horní Vltavice přestala hrát a domácí s chutí útočili. Konečný výsledek nakonec 8-1 nakonec přinesl čtyři branky v podání Miroslava Kochmy a hattrick od Michala Jílka, který navíc v tomto utkání vstřelil svojí stou branku za Strunkovice.

nedělní odpoledne tedy jednoznačně patřilo Blaníku, který bere tři body a nadále prohání druhý Dub.

TJ Blaník Strunkovice B
Miroslav Turek - trenér: Upozorňoval jsem hráče, že to nebude tak jednoduchý zápas, jako byl ve druhém kole. Horní Vltavice tým dobře doplnila. Přesto jsme první poločas odehráli dost laxně se spoustou nepřesností. Šance jsme si vytvářeli, ale to soupeř také. V poli nám byla Horní Vltavice první poločas naprosto vyrovnaným soupeřem. Můžeme poděkovat Adamovi Kašparovi v bráně, který do stavu 4:1 zlikvidoval soupeři čtyři vyložené šance a udržel pro nás vcelku klidný náskok. Jakmile jsme dali branku na 5:1, tak soupeř přestal hrát a my se jen předháněli, kdo toho víc spálí. Je z toho výhra 8:1, ale dokud soupeř cítil šanci na dobrý výsledek, tak byl opravdu nepříjemný.

A. Kašpar [-] - R. Landgráf [-] , D. Müller [-] , M. Kochma [-] , O. Kochma [-] , J. Hálek [-] , S. Pelech [-] , R. Žurek [-] , R. Kašpar [-] , M. Kašpar [-] , M. Jílek [-]