9.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

--

--

Svatá Maří opět nadělovala rezervě Vlachova Březí

12

První vzájemný zápas těchto soupeřů v letošní sezoně dopadl jednoznačně ve prospěch Svaté Maří a ten druhý měl ukázat to, zda se podobná situace může opakovat.

Vyrovnaná půle

Kdo nestihl začátek, tak mohl pouze a jen litovat. Hosté se sice díky dvěma rychlým gólům Václava Vondráška a Vítězslava Důry dostali ve čtvrté minutě do vedení 2-0, ale v 9. minutě snížil Roman Bartůněk a vyrovnaný stav zařídil o pár vteřin později svým vlastním gólem Martin Magurský. Rychlý start naznačoval rychlé tempo po zbytek utkání, ale ve zbytku poločasu oba týmy ubraly na tempu a fanoušci se tak dočkali už pouze jedné branky, kterou těsně před půl hodinou odehrané hry vstřelil Václav Vondrášek, jenž si připsal svojí druhou branku.

Demolice

Druhý poločas už přinesl souboj na jednu branku. Domácím postupně docházeli síly a útoky Svaté Maří se na ně hrnuly nejrychlejší kadencí. Pětačtyřicet minut boje tak přineslo ve Vlachově Březí ještě pět branek a všechny do sítě domácího týmu. Postupně se prosadil dvakrát Šimon Košnař a Stanislav Trojan a mezi tyto branky se dokončeným hattrickem vměstnal Václav Vondrášek. Konečné skóre 8-2 tak jednoznačně odvezlo body do Svaté Maří, která si upevnila třetí místo v tabulce.

FC Vlachovo Březí B
FB FCVB: Druhá třetina odstartovala v okresní soutěži na Prachaticku již minulý týden a první domácí zápas čekal na kluky z béčka v sobotu, kdy přivítali Svatou Maří. Zápas začal hodně z ostrá a po deseti minutách hry svítilo na světelné tabuli už skóre 2-2. Do poločasu se hosté sice ujali vedení, ale hlavní události se odehráli až ve druhé části. Na Maří to klukům letos nejde a druhý poločas hosté nasazení do branky pět branek. Výsledek 2-8 tedy znamenal další krutou porážku a nula bodů do tabulky.

J. Kouba [-] - S. Bečvář [-] , J. Pešek [-] , V. Kautman [-] , F. Šťoural [-] , J. Noha [-] , R. Bartůněk [-] , Š. Kouba [-] , P. Jehlík [-] , V. Pěsta [-] , R. Lauda [-]

SK Svatá Maří Magdaléna
J. Stejskal [-] - M. Skalický [-] , V. Vondrášek [-] , S. Trojan [-] , T. Hubáček [-] , F. Potůček [-] , Š. Košnař [-] , F. Topka [-] , M. Řežáb [-] , V. Důra [-] , J. Janda [-]

ŽK: 64. R. Bartůněk - 83. S. Trojan , 83. Š. Košnař .
Hráči zápasu: V. Vondrášek .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: BARTÁK Tomáš - HODONICKÝ David (N), CHVÁL Vlastimil (N).