9.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

Zbytiny slaví první vítězství! Penaltou rozhodl Lebeda

70. M. Zelený - 41. J. Kazar , 62. P. Lebeda (p.)
12

Lažiště se výsledkově trápí a nejlepší způsob, jak se Lažiště mohlo nastartovat k lepším výsledkům byl duel proti Zbytinám, které doposud získaly pouze jeden bod.

První výhra

Jenže domácím se nepodařilo v prvním poločase dostat do tíženého vedení, které by Lažiště uklidnilo. Na druhé straně zvládala naopak dobře obrana Zbytin, které se ve 41. minutě dostaly do útoku, který dokázal Jiří Kazar proměnit ve vedoucí branku hostujícího týmu.

Nečekaný stav utkání v Lažišti otočil karty utkání a domácí se snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat. Další důležitý moment přišel po hodině odehrané hry, kdy sudí Datsenko nařídil pokutový kop pro Zbytiny. Chvíli pravdy převzal na svá bedra Pavel Lebeda a zkušený borec hostů nedal brankáři Falářovi šanci. Zbytiny se dostaly do dvoubrankového vedení a kráčely za vítězstvím. Domácí se ale nevzdávali a v 70. minutě vstřelil kontaktní branku Marcel Zelený. Víc ale Lažiště za zbylých dvacet minut nezvládlo a tak si Zbytiny odváží všechny body za první vítězství v sezoně poměrem 2-1.

FK Lažiště
S. Falář [-] - T. Kočovský [-] , M. Zelený [-] , J. Matulka [-] , J. Hrbek [-] , M. Sýkora [-] , V. Matulka [-] , L. Městka [-] , Z. Král [-] , P. Ostádal [-] , M. Stupár [-]

TJ Zbytiny
V. Kovanda [-] - . Hudák [-] , J. Véber [-] , P. Gášpar [-] , J. Policar [-] , K. Hettner [-] - P. Hábich [-] , M. Balica [-] , J. Motyčák [-] - J. Kazar [-] , P. Lebeda [-]

ŽK: 60. M. Sýkora - 51. J. Véber .
Hráči zápasu: P. Lebeda .
Místo: Lažiště. Počet diváků: 50. Rozhodčí: DATSENKO Mykhailo - TRNĚNÝ Jan, MIKEŠ Petr (N).