8.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

--

--

Kravčenkova show udržela Dub na prvním místě

13

Dub zatím po první třetině soutěže obsadil první místo tabulky a v parádních výkonech chtěli hráči modrobílých barev pokračovat i v domácím duelu proti Zbytinám.

Pětkrát Alexandr

Nejlepší střelec nejen týmu, ale i celé soutěže, Pavel Friš, tentokrát nechal obout střelecké kopačky svého spoluhráče a zápas si pro sebe ukradl svým výkonem Alexandr Kravčenko, který do Dubu před letošním ročníkem přestoupil z Vlachova Březí. Na první branku si fanoušci museli počkat až do 30. minuty, než právě Kravčenko otevřel skóre a za dalších osm minut překonal aktivní útočník domácích brankáře Sochu podruhé.

Poločasový výsledek dával hostům naději, kterou navíc po hodině hry oživil kontaktní brankou Milan Balica. Jenže domácí nenechali nic v rukou náhody a v rozmezí sedmi minut rozhodli o zápase. V 71. nejprve vrátil dvoubrankové vedení Dubu Alexandr Kravčenko, který dokonal svůj hattrick. Rozhodující čtvrtou branku přidal o čtyři minuty později Lukáš Humpolák a sedmiminutovku hrůzy uzavřel opět Kravčenko. Hosté odepsali svůj výkon po zbytek utkání a fanoušci se dočkali v úplném závěru ještě dvou branek, konkrétně po jedné od každého mužstva. Nejprve snížil za hosty Jan Motyčák a následně uzavřel utkání svojí pátou a šestou brankou celkově, Alexandr Kravčenko. Dub tak nadále okupuje první místo tabulky a Zbytiny porazil jednoznačně poměrem 6-2.