7.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

--

Duel Horní Vltavice a Zbytin vítěze nepoznal

1. J. Tesař , 53. V. Hundsnurscher , 79. J. Zeman - 10. P. Hábich , 24. M. Balica , 61. P. Lebeda (p.)
12

Duel dvou nejhůře postavených týmů sliboval hodně bojovné utkání, které mohlo jeden tým uzemnit na nule a druhý zvednout nahoru.

Rychlé branky

Horní Vltavice vstoupila do zápasu, jako ve snu a už po třiceti vteřinách se domácí ujali vedení zásluhou Jana Tesaře. Jenomže toto vedení vydrželo pouze do desáté minuty, než brankáře Wimberského překonal vyrovnávací trefou Petr Hábich, na jeho branku navíc dokázal navázat ve 24. minutě Milan Balica a Zbytiny tak otočily nepříznivé se vyvýjející duel do půl hodiny.

Penalta nepomohla

Jenže celý zápas měly ještě oba týmy před sebou a začátek poločasu opět vyšel Vltavici, která se 53. minutě dočkala vyrovnání, které zařídil svojí brankou Václav Hundsnurscher. Tentokrát na zareagování Zbytin stačilo hostům pouhých osm minut a sudí Heinzl nařídil v 61. minutě pokutový kop, kterým vrátil vedení na zbytinskou stranu kapitán Pavel Lebeda. Zbytiny byly blízko prvním bodům v soutěži, ale deset minut před koncem se míč dostal k Josefu Zemanovi a jeho branka rozhodla o dělbě bodů. Závěr utkání sice hosté dohrávali, díky vyloučení Kazara, o deseti, ale Vltavice tuto krátkou přesilovku nevyužila a výsledek 3-3 tak přinesl oběma týmům bod.