6.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

--

Friš sestřelil s Dubem Horní Vltavici

3. L. Vojta (p.) , 20. P. Friš , 45. P. Friš , 71. P. Friš , 73. P. Friš - 24. D. Tesař , 40. M. Dovín
13

Dub v minulém kole poprvé v sezoně padl a porážku ze Strunkovic chtěli modrobilí odčinit proti Horní Vltavici.

Boj na hřišti

Zápas začal pro domácí parádně a už po třech minutách nařídil sudí Datsenko pokutový kop, který s přehledem proměnil Lukáš Vojta. Navíc, když na jeho branku navázal po dvaceti minutách hry Pavel Friš, tak se zdálo, že půjde o jednoznačný duel. Jenže hosté neskládali zbraně a za další čtyři minuty přidal kontaktní branku kapitán David Tesař. Jeho přesný zásah vlil hostů novou krev do žil a těsně před koncem poločasu zavládlo v Dubu hrobové ticho, když vyrovnávací branku vstřelil Marek Dovín. Jenže Dub se může spolehnout na obávaného střelce Pavla Friše, který v samotném závěru vrátil domácím vedení, které už do konce poločasu domácí udrželi.

Frišák pálí

Druhý poločas přinášel nervózní pasáže a jednobrankový náskok se dlouho domácím nedařilo rozšířit, a tak hosté z Horní Vltavice zůstávali ve hře. Jejich pokusy ale ztroskotávaly na pevné obraně v čele s brankářem Kadlecem. Pojistky se Dub nakonec dočkal a to hned dvojité, když se v rozmezí dvou minut po sedmdesáti minutách dvakrát prosadil Pavel Friš. Jeho dvanáctá a následně i třináctá branka tak ztvrdila vítězství Dubu konečným poměrem 5-2 a před derby s Vlachovem Březí je tak parta okolo Pavla Friše v té nejlepší možné náladě.