2.kolo, Olomoucký | 1.A třída sk. B, 2023-2024

--

--

Dva Hattricky a devět gólů, to vše nabídl zápas v Hlubočkách

3

Hlubočky minulý ročník měly druhou nejlepší ofenzívu a v nastoleném trendu pokračují i v nové sezóně. Oslabený Lipník do 60. minuty bojoval poté, ale odešel fyzicky a psychicky.

Chybující hosté darovali góly domácím

Hlubočky chtěly navázat na minulou sezónu a atakovat vyšší příčky, už v druhé minutě zápasu šly do vedení. Domácí nepřesnou přihrávkou našli pouze stopera hostí, tomu ovšem balón přeskočil nohu a díky tomu se do úniku dostal Henkl, který bezpečně proměnil – 1:0. Odpověď od hostů na sebe ovšem nenechala dlouho čekat. V 13. minutě měl Lipník dobrou kombinaci uprostřed hřiště, poté se po kolmé přihrávce dostal do úniku Kovářík, který vyrovnal stav utkání – 1:1. I přestože se Lipník k utkání dostavil pouze v jedenácti lidech, tak si vytvářel šance. Ale byli to právě domácí, kteří dávali branky. Ve 20. minutě poslal svůj tým znovu do vedení Henkl – 2:1. Pět minut před koncem prvního poločasu zvýšil vedení o dvě branky Goldscheid – 3:1. Do kabin se tedy odcházelo za tohoto stavu.

Penalta a dva hattricky domácích

Do druhého poločasu nastoupil Lipník se snahou utkání ještě zvrátit. Byl aktivní, ale gólovou radost měli domácí, když v 55. minutě Goldscheid vstřelil svůj druhý gól utkání – 4:1. Hosté se ovšem nevzdali, v 60. minutě se k přímému kopu postavil Kovařík, který krásným gólem z přímého kopu snížil – 4:2. Lipník šel dál za vyrovnáním, ovšem s jeho pokusy neměl golman Gross problémy. V 68. minutě spadl míč na ruku obránci hostí a Pudil nařízený pokutový kop proměnil – 5:2. Od té doby už Lipník odešel fyzicky i psychicky. Naopak Hlubočky přidaly další dvě branky. V 80. minutě završil svůj hattrick Goldscheid – 6:2. Za osm minut v 88. minutě svůj hattrick dokončil také Henkl – 7:2. Domácí zaslouženě berou první body.

FK Hlubočky
Jiří Lužný: ‚‚První utkání v novém soutěžním ročníku převládala nervozita, neurovnaná hra se spoustou nepřesností. Hráčská kvalita byla na naší straně, která se prosadila, a celkem bez větších problémů jsme utkání dovedli do vítězného konce.‘‘

FK Spartak Lipník nad Bečvou
Zavadil Roman: ‚‚Utkání mě velice překvapilo. Na to, že to bylo první kolo mělo výborné tempo z obou stran. Myslím si, že první poločas jsme byli kombinačně lepší, vytvořili jsme si o hodně víc šancí než domácí. Domácím jsme paradoxně gólové šance vytvořili my. Od 60. minuty šlo vidět, že hrajeme v jedenácti lidech a od stavu 5:2 už to bylo pouze na jednu branku. Nemůžu být spokojen s výsledkem utkání, ale s prvníma 60. minutami a přístupem hráčů určitě ano, ale se zbytkem ne.‘‘