13.kolo, Olomoucký | Krajský přebor , 2023-2024

--

--

34. J. Horák (p.)
4

V sobotu 29. října bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání krajského přeboru mezi místní jedenáctkou a mužstvem Sokola Bohuňovice. Byl to souboj o pověstných 6 bodů.

V úvodu utkání se dostali do šance shodou okolností hráči s dresem č. 9. Hostující Šiška zakončoval nad branku, domácí Halouzka se odhodlal ke střele z dálky a ta skončila vedle levé tyče. Ve 27. minutě podržel své mužstvo domácí gólman Sohlich. Hostující hráči se z bezprostřední vzdálenosti hned 3x snažili dopravit míč do branky, ale dali pouze vyniknout brankáři. Chvíli na to se Bohuňovický Polášek dostal až před brankáře. Oblouček z jeho kopačky skončil v autu. Po půl hodině hry došlo ke klíčovému momentu celého utkání. Veselský na hranici malého vápna fauloval pronikajícího hráče a rozhodčí odpískal penáltu. Míč si na značku pokutového kopu postavil Horák. V té době faulující Veselovský slovně napadal rozhodčího. Ten zapískal a udělil mu žlutou kartu. Zapískání pochopil Horák jako pokyn k provedení kopu a přestřelil branku. Hlavní rozhodčí nechal pokutový kop opakovat. I na provedení druhého pokusu dostal důvěru Horák, který tentokrát nezaváhal – 1:0. Závěr prvního poločasu přinesl ještě dvě šance v podání domácích hráčů. Nejprve Navrátil vystřelil nad branku a zakončení Solany zablokovala obrana.

Celý druhý poločas se odehrával za mírné převahy hostů. Do výraznějšího tlaku se však nedostali. Domácí vědomi si vedení se přece jen více věnovali bránění než útočení. Po hodině hry zahrávali hosté v krátkém sledu dva trestné kopy. Jejich exekutorem byl Tománek, ale ani jednou neuspěl. V 68. minutě mohl pojistit vedení Určic Piňos. Hostující gólman byl proti a střelecký pokus akrobaticky vyrazil na roh. V nervózním závěru utkání dokázaly Určice jednobrankové vedení udržet a díky tomu po delší době opustili poslední místo tabulky.

AUTOR: LUBOMÍR KAPRÁL