2.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. D, 2023-2024

--

--

--

11

Sobotní odpoledne přineslo v Ostravici souboj přes léto posíleného domácího Sokolu s mladým mužstvem Spálova. Nezkušené mužstvo si nakonec ze stadionu po Lysou horou odvezlo jedenáctibrankový příděl.

Pět branek za poločas

Krátka letní pauza znamenala pro domácí tým řadu změn a taky bleskovou nutnost se sehrát. Milar, Hodula nebo Vavříček se mohli domácím divákům, kterých do ostravického fotbalového stánku dorazilo 120, ukázat již v první úvodním kole. A ukázali se v opravdu dobrém světle! Hned od úvodních minut bylo patrné, jakým směrem se bude zápas ubírat. Tribuny se rozjásaly již v osmé minutě. Dalekonosný centr z přímého kopu se snesl na hranici vápna přesně na hlavu Ondřeje Stonavského, který letící míč umístil přesně ke Kostkově levé tyči - 1:0. Tlak domácích ani po vstřeleném gólu neustával. Po několika neuspěšných pokusech a dobrých reflexivních zákrocích šestnáctiletého spálovského brankáře, se ujala akce z šestnácté minuty. Zpětnou Kopčovu přihrávku si na hranici vápna zpracoval Petr Stýskala a jeden z loňských lídrů tabulky střelců krásnou střelou zařídil domácím dvoubrankové vedení - 2:0. To ale ze strany domácích nebylo vše. Ve 28. minutě se po autovém vhazování nadvakrát prosadil Petr Jedlička - 3:0. Petra Jedličku vstřelená branka viditelně namlsala a po zpětné přihrávce ve 37. minutě se prosadil i podruhé - 4:0. A když ve 40. minutě Tomáš Hodula vybojoval odražený míč a následně vystřelil přesně k pravé tyči, bylo o osudu zápasu předčasně rozhodnuto - 5:0. I přesto, že mladý brankář Kostka dělal, co mohl, aby zabránil ostravickým ve střílení branek, šli hosté do kabin s "bůrem" na triku.

Milarovy čtyři góly uzavřely debakl

Poločasová přestávka přiliš změn nenabídla. Tou jedinou bylo střídání Milana Remeše za Daniela Palucha ze strany hostí. A ani obraz hry nebyl jiný. Po úvodním tlaku ostravických to potvrdil v 57. minutě Matěj Milar. Ten se trefil krásně umístěnou střelou zpoza vápna - 6:0. Letní posile domácích evidentně poločasová přestávka prospěla. Hned o minutu později si hezky zpracoval dlouhý míč z hloubi pole, v souboji jeden na jednoho překonal spálovskou obranu a obstřelem Kostky svou akci zakončil - 7:0. Solidní desetiminutovku ze strany Sokolu uzavřeli Tomáš Kopčo a svým třetím gólem v utkání Matěj Milar. Na tabuli v tu chvíli svítilo skóre 9:0. Utkání se poté alespoň na dvacet minut uklidnilo. V 85. minutě ale natáhl ze střední vzdálenosti střelec Petr Stýskala a Kostka lovil míč ze sítě podesáté - 10:0. Celé utkání uzavřel o minutu později hlavou opět Matěj Milar - 4:0.

Sestřih Utkání:

TJ Sokol Ostravice
Anonymní ostravický fanoušek: Takovou kanonádu asi nikdo nečekal, ale síla týmu tady po doplnění je. Navíc máme široký kádr a je opravdu nyní z čeho vybírat. Takže určitě jsme za výhru rádi, ale nepřeceňoval bych to. Spálov tady měl v základu 4 dorostence a k tomu další 4 na lavičce, kteří se dostali do hry v druhém poločase... Zdroj: https://fotbalostravice.webnode.cz/news/ostravice11-0spalov/

T. Vavříček [-] - M. Ledvoň [-] , T. Hodula [-] (69. L. Kubásek [-] ) , P. Jedlička [-] (75. D. Plucnara [-] ) , V. Mendrek [-] , M. Milar [-] , T. Kopčo [-] (75. M. Beňa [-] ) , P. Stýskala [-] , O. Stonavský [-] (69. J. Březina [-] ) , P. Jucha [-] (64. M. Haták [-] ) , D. Salava [-]