11.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2023-2024

16. M. Mikeš (p.) - 30. V. Novotný , 48. J. Horecký
20

Jamnému se nevede a padlo i doma s Moravskými Budějovicemi, které se naopak tlačí do čela tabulky.

Po půli nerozhodně

Začátek zápasu ovládli domácí hráči, kteří si vytvořili tři vyložené šance, ty však jejich útočníci neproměnili. Ve 12. minutě krásnou akci hostů zastavila až tyč domácí branky. Tlak Jamenských vyústil v první branku, kterou vstřelil v 16. minutě Mikeš z penalty - 1:0. Domácí pokračovali ještě několik minut v tlaku, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. Hosté se po nenápadné akci ve 30. minutě dostali k rohovému kopu, ze kterého následně srovnal Novotný - 1:1. Poté se hra vyrovnala a v nastoleném trendu se dohrával první poločas a další branka, i přes několik šancí, nepadla.

Hosté po přestávce rozhodli

Začátek druhého poločasu patřil hostům, kteří hned v jeho úvodu přidali druhý gól zásluhou Horeckého - 1:2. Následovala mezihra plná nepřesností a boje ve středu hřiště. Budějovičtí se postupně zatáhli, aby bránili svůj hubený náskok a domácí se uchýlili k obléhání branky, kterou střežil skvěle chytající, teprve patnáctiletý, brankář Rumíšek. V 85. minutě se Jamenští dostali do vápna, míč přebral Mikeš, kterého fauloval hostující obránce a následovala penalta. Té se zhostil znovu Mikeš, ale na druhý pokus již úspěšný nebyl, když jeho střelu lapil skvělý Rumíšek. V 90. minutě mohl vyrovnat Boháček, kterého však ve vyložené šanci znovu vychytal mladý brankář hostů. Nic dalšího se již nestalo, a tak si hosté odvezli z Jamného všechny 3 body.

TJ Sokol Jamné
Petr Tlačbaba (hráč): Domácí byli většinu zápasu lepším týmem a vytvořili si několik vyložených šancí, nicméně Budějovičtí ukázali lekci z produktivity a po dvou gólech si odvezli všechny tři body.

SK Moravské Budějovice
Libor Stehlík (vedoucí): Utkání se pro nás nezačalo dobře. Místo toho aby jsme šli do vedení jsme bohužel inkasovali ze zbytečné penalty. Zpět do utkání jsme se vrátili brankou po rohovém kopu. Druhý poločas začal tak jak jsme chtěli a dostali jsme se do vedení. Dále se utkání hrálo bez větších šancí a živo bylo až na konci zápasu, kdy nás dvakrát podržel mladý Rumísek,který zlikvidoval penaltu a na konci utkání šanci domácího útočníka. Těžké bojovné utkání jsme zvládli a sérii výher jsme prodloužili.

J. Špejtek [-] - M. Boháček [-] , M. Klimeš [-] (77. I. Pejcha [-] ) , M. Mikeš [-] , P. Pavlíček [-] , V. Formáček [-] , J. Florián [-] , M. Formáček [-] (53. P. Tlačbaba [-] ) , L. Varhaník [-] , J. Kubín [-] (35. R. Kaňka [-] ) , M. Tlačbaba [-]

L. Rumíšek [-] - P. Benda [-] , P. Stark [-] (83. M. Premar [-] ) , K. Svoboda [-] , M. Neubauer [-] (46. O. Fedra [-] ) , M. Pařízek [-] , J. Horecký [-] , J. Čech [-] , J. Kosmák [-] , J. Benda [-] , V. Novotný [-]

ŽK: 53. P. Pavlíček , 64. V. Formáček - 41. P. Stark , 74. P. Benda .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: SURÁN Vlastimil - ČÍŽEK Jan, BABÁK Martin.