12.kolo, Jihomoravský | Krajský přebor , 2023-2024

--

Borci z Kunštátu zabrali a na domácím hřišti si poradili se Svratkou - FOTO

91. J. Broskva (vl.)
9

Po čtyřech duelech, kde hráči Kunštátu nedokázali zvítězit přijela na místní stadion Svratka Brno, která je zatím v této sezóně zaočekáváním a příliš se jí nedaří. Na svém kontě má pouhých osm bodů.

REPORT PŘIPRAVUJEME

FK Kunštát
Vladan Horák (trenér): Zápas týmů, které potřebovaly bodovat. Z mého pohledu udělala Svratka geniální tah, když Karla Kroupu zatáhla na stopera. Kroupa odsud organizoval celou hru hostů, výborně bránil a zapojoval se do útoků Svratky středem hřiště. V prvním poločase se hrál velice svižný a běhavý fotbal. Po gólovkách Zlatníčka a Bělehrádka jsme se mohli dostat do vedení. Druhou půli měli naopak hosté 3-4 brejkové situace, které mohli gólově vyřešit. Závěr zápasu se nám podařilo hru ještě okysličit střídáními. Poslední minuty už byly pro všech 22 hráčů "na krev". A k nám se v nastaveném čase přiklonilo štěstí. Zakončení Tomáše Adámka si do vlastní branky srazil blokující stoper. V minulé sezóně jsme na hřišti Svratky gólem v poslední minutě prohráli my, teď se to otočilo... Musím se přiznat, že mi hostujícího týmu po předvedeném výkonu bylo trošku líto. Naše mužstvo ale takové vítězství potřebovalo, pro všechny hráče byl tento zápas fyzicky i emočně velice náročný.

FC Svratka Brno
David Kříž (trenér): Bohužel jsme si včera vypili kalich hořkosti až do dna, protože po neproměnění několika vyložených příležitosti (ale šance měl i Kunštát), kdy zápas směřoval k bezbrankové remíze, srazili jsme si v 92. min nešťastně míč do vlastní branky…