4.kolo, Pardubický | 1.A třída , 2023-2024

--

Napínavý střet mezi Poličkou a Moravskou Třebovou

26. M. Mazel , 47. M. Mazel - 13. J. Schütz , 31. L. Lebiš , 39. T. Jílek (vl.)
9

Fotbalové utkání mezi týmy Polička a Moravská Třebová rozhodně nenaplnilo očekávání jen neutrálních fanoušků, ale i všech, kdo mají rádi napínavé zápasy plné gólových příležitostí. Týmy si to spolu rozdaly a v závěru se na tabuli objevilo skóre 2:3. Přinášíme vám podrobný pohled na průběh tohoto zápasu.

Vzájemná palba gólů

Zápas začal s velkým nasazením z obou stran. Už od prvních minut bylo jasné, že se hráči nebojí štěstí a chtějí se ujmout vedení. V 13. minutě se to podařilo Moravské Třebové, když po teči Jakuba Schütze z standartní situace zamířil míč do sítě soupeře. Polička však nenechala na sebe dlouho čekat. Ve 26. minutě se Michal Mazel prosadil individuální akcí, když zakončil precizní střelou levou nohou a srovnal skóre na 1:1. Odpověď hostů však nenechala na sebe dlouho čekat. Ve 31. minutě Lebiš Libor z Moravské Třebové skóroval pravačkou po krásném centru od Lexmaula. Rychlá hra, standartní situace a vysoké tempo daly zápasu jedinečnou atmosféru. Zvraty a góly pokračovaly, když ve 39. minutě hosté nesmyslně dorazili míč do vlastní branky po rohu, což znamenalo dvoubrankové vedení Moravské Třebové.

Boj o vyrovnaní

Druhá půle zahájila domácí tým s cílem snížit náskok soupeře. A podařilo se jim to. Ve 47. minutě se opět prosadil Michal Mazel, tentokrát po standartní situaci, a snížil na 2:3. Polička se snažila vyrovnat, ale Moravská Třebová se bránila pevně a hrozila rychlými protiútoky. Okolo 60. minuty se zápas dostal do důležité fáze. Hlavní rozhodčí i pomezní rozhodčí rozhodli, že situace, která by mohla skončit pokutovým kopem pro domácí, nebyla penaltou. Tím však emoce neopadly a oba týmy se snažily o další branky. Poličkce se nakonec nepodařilo srovnat skóre a utkání skončilo vítězstvím Moravské Třebové 3:2.

SKP Slovan Moravská Třebová
Michal Smékal, hráč: Na začátku jsme měli tlak a po standartce se nám povedlo jít do vedení. Domácí vyrovnali po pěkné individuální akci. Poté jsme vstřelili druhý gól a šli do vedení. Ve druhém poločase jsme inkasovali, ale náskok jsme udrželi. Zápasu byl velmi vyrovnaný, ale jsme rádi za 3 body