11.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2023-2024

--

--

FOTO | V Lubech rozhodl první poločas, domácí mají další výhru

30

Tlumačov se i nadále hledá. Po výhře nad Staňkovem přišla další prohra. Naopak Luby přidaly další 3 body a jsou na sedmém místě.

Luby do zápasu vstoupili aktivně a již v 11. minutě se dostavil úvodní gól. O ten se postaral Matěj Pivoňka, který dokončil práci svých spoluhráčů a uklidil přízemní centr na zadní tyči do tlumačovské brány. Aktivita domácích neustupovala a ve 22. minutě to bylo po dorážce Petrželkovo lobu Václav Řeřicha.

Kdo byl v obecenstvu hladový a odešel pro občerstvení dřív než před koncem poločasu dost možná promeškal třetí gól domácího celku. Pivoňkovu střelu vyrazil Paidar pouze na hlavu Jiřího Matějky, který tak touto částí těla dopravil míč chvíli před koncem poločasu potřetí.

Druhý poločas se na zeleném pažitu už spíše bojovalo, než že by se hrál kdovíjak líbivý fotbal. Výsledkem toho byly 2 červené karty - jedna na každé straně - a gól až v samotném závěru. V 59. minutě viděl druhou žlutou domácí Tomáš Partyngl, v 87. minutě se musel ze hřiště pakovat Filip Šinál.

V 89. minutě proměnil únik Jiří Matějka a domácí tak zvítězili čtyřgólovým rozdílem - 4:0.

TJ Start Luby
Tomáš Partyngl, hráč: Zápas jsme začali velmi aktivně a vypracovávali si zajímavé šance hned od úvodních minut. Odměnou za dobrý vstup byl gól na 1:0 v 11. minutě, kdy po dobrém centru ze strany uklízel míč do prázdné brány Matěj Pivoňka. Ve 22. minutě dorazil lob Vojty Petrželky do brány Vašek Řeřicha, 2:0. Dvě minuty před koncem první půlky jsme dokázali zvýšit vedení na 3:0, střelu Matěje Pivoňky hostující brankář pouze vyrazil a Jirka Matějka ji následně dorazil hlavou. Do kabin jsme šli za stavu 3:0 a nutno říct, že zcela zaslouženě. Druhý poločas už fotbalové krásy moc nenabídl, zápas byl hodně soubojový, tomu odpovídají i dvě červené karty. Na konečných 4:0 upravil opět Jirka Matějka, který v 89. minutě proměnil svůj samostatný nájezd na brankáře a zajistil nám tak zasloužené 3 body.

D. Šít [-] - A. Čížek [-] , Š. Tomaka [-] (74. T. Blohmann [-] ) , J. Matějka [-] , M. Pivoňka [-] (87. V. Koželuh [-] ) , V. Petrželka [-] (90. M. Hrach [-] ) , T. Partyngl [-] , D. Vozka [-] , L. Marek [-] , V. Řeřicha [-] (74. D. Beránek [-] ) , H. Pikhart [-]