10.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2023-2024

--

Skvělá první půle pro domácí, kladenský B-tým doma rozstřílel Beroun

16. T. Čapek , 21. T. Daníček , 29. T. Daníček , 30. P. Vopěnka (vl.) , 78. O. Čermák - 73. M. Hrypas
7

Kladenští fotbalisté si v minulém kole připsali poměrně překvapivé tři body, když uspěli na půdě Kosoře. V utkání proti svěřencům Jakuba Slunéčka se kladenským povedl zejména první poločas, po kterém v Kosoř Areně vedli 3:0. Dnes se jim úvodní pětačtyřicetiminutovka vydařila ještě o něco lépe, jelikož po první půli vedli nad Berounem dokonce 4:0 a ve druhém dějství už si náskok dokázali pohlídat.

Čtyři góly v hostující síti

První poločas opanovali domácí, kteří v úvodní půlhodině svého soupeře přehrávali a nasázeli mu čtyři branky.

V 16. minutě si balón před vápnem narazil s jedním ze svých spoluhráčů Tomáš Čapek a přesnou střelou z hranice vápna překonal hostujícího gólmana. Kladno tak vedlo 1:0.

O pět minut později přidali domácí druhou branku. Z dorážky se mezi úspěšné střelce utkání zapsal Tomáš Daníček.

Stejný muž vsítil ve 29. minutě třetí gól svěřenců Tomáše Abrhama. Daníček se trefil po dobré přihrávce Slabého.

Vzápětí vedli domácí 4:0 a nemuseli pro to udělat mnoho. Petr Vopěnka si totiž vstřelil vlastní gól, když jeho malou domů z veliké vzdálenosti nedokázal i kvůli těžkému terénu v Unhošti zpracovat brankář Libor Novák.

Berounští měli v závěrečných minutách první půle dvě slibné příležitosti, oba pokusy ale zneškodnil pohotový Vokoun.

Po úvodních pětačtyřiceti minutách tak domácí vedli nad soupeřem z Berouna 4:0.

Tyč, břevno a gól na každé straně

Kladenští ve druhém poločase polevili a mírně navrch měli hosté.

Ti dokázali snížit v 73. minutě, když se prosadil Mykola Hrypas.

Poté mohlo být na berounské straně ještě veseleji, radost hostujících příznivců ale při jedné šanci zastavila tyč a při další břevno.

V 78. minutě se dokázali znovu prosadit domácí. Po centru do vápna se hlavou trefil Oldřich Čermák.

Utkání tak skončilo jednoznačným výsledkem 5:1 pro B-tým Kladna.

SK Kladno B
Tomáš Abrham: Jsme spokojeni, že jsme dokázali navázat na bodový zisk z Kosoře a že jsme proměnili naše šance. To, že jsme dali devět gólů ve dvou zápasech, je pro nás taky důležité. Dokázali jsme se posunout doprostřed tabulky.

Český Lev - Union Beroun
Štěpán Beránek: Porážíme se sami, což jsme potvrdili i dnes čtvrtým inkasovaným gólem, který byl vlastní.