--

--

68. J. Drozd - 32. Z. Říha (vl.)
10

11. Kolo Záloha Baníku i ve svém dvanáctém utkání v sezoně uhájila neporazitelnost, ale v domácím souboji proti Znojmu nepochybně pomýšlela na více než remízu 1:1. Z velké územní převahy se však dokázal trefit jen Jakub Drozd. Svěřenci Josefa Dvorníka zůstávají v čele MSFL o tři body před Uničovem.

Vlastní gól kapitána

První poločas nabídl stálou územní převahu domácích, kteří drželi míč a dlouho kombinovali na útočné polovině, těžko se však dostávali skrz znojemskou obranu do pokutového území. Do zakončení se dokázal dostat Jamiu, z dálky to zkoušel Holaň, nic z toho však Škugora nedostalo do úzkých. Technicky zdatný protivník navíc přidal školení z produktivity. Brejk po levé straně jeden ze Znojemských zakončoval centrem na malé vápno, kde ho před brankářem Markovičem bohužel stoper Říha smolně usměrnil do vlastní sítě. I bez přímé střely mezi tyče tak šlo Znojmo do vedení.

Pokračující šňůra

I do druhého poločasu baníkovci vstoupili aktivně a konečně donutili hostujícího gólmana k těžkému zákroku, ale Škugor Měkotovu hlavičku vytáhl nad břevno. V 56. minutě se zdálo, že Fadairův centr do šestnáctky zastavil hostující bek nataženou rukou, ale píšťálka rozhodčího zůstala němá. Obléhání soupeřova vápna prolomil až v 68. minutě Drozd, který krásnně překonal Škugora přesnou ranou zpoza šestnáctky. Baník až do konce bušil do znojemské defenzívy, ale jeho převaze bohužel chyběla větší přesnost ve finální přihrávce.