--

--

--

11

V 11. Kole přivítal Uherský Brod na svém hřišti Zlínsko, tým trenéra Rojky byl v tomto utkání jasný favorit, což prokazoval hned v úvodních minutách.

Brzký gól

Zlínsko do zápasu nastoupilo jako jasný favorit, domácí ale mohli těžit z domácího prostředí, což se ale hned po úvodních minutách nepotrvrdilo, už v brzké 9. minutě se prosadil hostující Sova, který se dostal k dorážce a Brod ztrácel jednu branku. Domácím se nedařilo se do zápasu nijak dostat a následně v 27. minutě předal míč Weber na Kašpárka a ten zvýšil na 0:2. Hostům se dařilo si vedení držet až do konce poločasu a tudíž odcházeli do šaten s velmi dobrou náladou.

Fauly a diváci

Druhý poločas se nesl téměř ve stejném scénáři, jako ten první. V 50. minutě Pernatskyi vyslal střelu na brankáře Somberga, ten střelu vyrazil, ale s dorážkou si už neporadil, Pernatskyi tudíž upravil na 0:3. Utkání potom začalo být vyhrocené, plné faulů, slovních přestřelek a dokonce mělo dojít i k úderu od fanouška, který měl inkasovat hráč hostů. Tyto jak se říká eskapády skončili až se čtvrtým gólem v závěru utkání, kdy se prosadil v 90+5min střídající Vintr a upravil na konečných 0:4. Zlínsko se touto výhrou zdá se vrací na dobrou vlnu.

Prohra musí domácí mrzet, ale ti jsou aktuálně myšlenkami úplně jinde, jelikož všichni se aktuálně modlí za teprve čtrnáctiletého brankáře Brodského fotbalu, který v neděli 8. října při utkání 8. kola krajské soutěže dorostu ve 44. minutě zničehonic zkolaboval. Těsně před přestávkou se skácel k zemi bez cizího zavinění. Mladého gólmana nejprve oživovali přímo na hrací ploše, aby jej následně vrtulník záchranky přepravil do brněnské fakultní nemocnice. Utkání bylo po dohodě obou týmů předčasně ukončeno. Míšo FOTBALUNAS na tebe myslí a držíme ti palce!

ČSK Uherský Brod
Trenér Šebesta: „Nevím, co na nás dolehlo, proč náš výkon byl takový bezduchý, příště to musíme urvat s vedoucím Baníkem. Jízda musí být jiná. Dneska to opravdu bylo bezkrevné,"

FC Zlínsko
Trenér David Rojka: „Spokojený jsem s výkonem i výsledkem, výhra 4:0 z venku je samozřejmě super výsledek,"

J. Somberg [-] - M. Lorenc [-] , M. Michalec [-] , J. Škultéty [-] , M. Votava [-] , M. Novotný [-] (85. P. Motal [-] ) , K. Obadal [-] , M. Mančík [-] , T. Martiš [-] (57. S. Bulko [-] ) , J. Obdržálek [-] (57. T. Masař [-] ) , M. Leskovjan [-]