2. M. Kilibarda , 90. . De - 62. T. Martiš (p.)
8

V 10. kole přivítalo Znojmo doma Uherský Brod.

Skvělý vstup domácích

Hosté nezachytili úvod, hned ve 2. minutě inkasovali. Technickou střelou k levé tyči se prosadil Mark Kililbarda. „Na kluky jsem byl v té chvíli docela naštvaný, protože branka padla z akce, na jakou jsem upozorňoval," říká Šebesta. „Jinak jsme v první půli měli balon víc na svých kopačkách," přidává

Penalta a smolný závěr

Těsné vedení domácí drželi více než hodinu. Pak znojemského strážce svatyně Franka Škugora propálil z pokutového kopu uherskobrodský Tomáš Martiš.

Klíčový moment přišel v poslední minutě standardního času. V době, kdy vyrovnané utkání směřovalo k remíze, výhru znojemským fotbalistům zajistil přesně mířenou hlavičkou na 2:1 Carlos de Almeida Parede Neto. Nejenže zajistil výhru svého celku, ale navíc se díky deváté trefě posunul do čela tabulky třetiligových střelců. „Carlos k nám zapadá a je dobře, že proměňuje své šance," těší znojemského kouče Ridi Dautiho.

Ten už má na lavičce Znojma odkoučováno pět zápasů. Na začátku sezony pouze asistent, a nyní hlavní trenér, vnesl do znojemského kádru plného cizinců jiný pohled na věc. „Jsem velmi spokojený s dobrou dynamikou týmu a jsem rád, že se zaměřujeme na to, abychom v této cestě pokračovali," uvedl Dauti.

Broďané mohli ještě v nastaveném čase skóre srovnat, Martiš ale obrovskou příležitost neproměnil, když byl úplně sám před domácím brankářem ale při dorážce mířil mimo.

ČSK Uherský Brod
Trenér Zdeněk Šebesta: „Je to škoda. Minimálně bod jsme mohli ve Znojmě získat. Za předvedený výkon bychom si jej i zasloužili," míní Šebesta. Jeho tým nyní čeká domácí duel se Zlínskem.