21.kolo, Moravskoslezský | Opava | III. třída sk. C, 2022-2023

57. J. Machel , 70. L. Richter (p.) - 10. T. Rezner
8

Holasovice v 21. kole porazily Otice na domácím hřišti.

Otice se během prvních deseti minut dostaly do vedení

V 1. minutě se Uvíra dostal k centru, ale netrefil bránu, za pár minut zkusil z dálky vystřelit Richter, střelu chytil Weiss. Otice zkoušely dále vyvíjet nějaký tlak a byly úspěšní v 10. minutě, kdy byl faulován Brázdil, k přímáku se postavil Rezner a s přispěním odrazu jednoho z domácích obránců dostal míč do sítě 0:1. Ve 23. minutě zkusil vypálit Krištof střelu z dálky a brankář Weiss měl co dělat, aby vyškrábl balón na roh. Ve 33. minutě Otice skvěle napadaly domácího golmana, který nepřesně rozehrál pokažené nahrávky nevyužil ani Rezner ani Brázdil, kterého pokus vykopával Dehner z brankové čáry.

Holasovice otočily zápas

Otice nedokázaly navázat na celkem úspěšný první poločas a vlastně celou dobu jen bránily, čehož si Holasovice všimly a přidaly více útočných šancí třeba, když se Richter dostal před brankáře Weisse, ale jedině ounačkoval tyč a následnou dorážku přestřelil s tím, že mu rozhodčí odpískal offside. V 57. minutě měly Holasovice standardku a využily zmatku v Otické defenzívě a nikým nehlídaný Machel poslal míč razantní střelou k tyči 1:1. Otice se snažily dostat se k brance domácím, ale vždycky je potopila nedomluva a nepřesnost na půlce hřiště. V 70. minutě po centru Bordovského byl uvnitř pokutového území požduchnut Richter a rozhodčí odpískal přísnou penaltu. Faulovný Richter se stal exekutorem pokutového kopu a jeho střela, která skočila před brankářem Weissem skončila v sití 2:1. Otice ještě zkoušely otočit vývoj zápasu, ale neuspěšně. v 89. minutě šel Brázdil k zemi v pokutovém území, ale hlavní sudí zůstal v klidu a penaltu neodpískal...