24.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. D, 2022-2023

--

--

Klimkovice si doma poradily s Veřovicemi

4

Páté Veřovice nastupovali na půdu desátých Klimkovic v roli mírného favorita. V příjemném sobotním počasí si však domácí odnesli ze zápasu všechny tři body.

Syptákova chyba poslala domácí do vedení

Zhruba 130 diváků přišlo v sobotu odpoledne do Klimkovic zjistit, zda se domácím podaří vyškrábat tabulkou vzhůru. Klimkovičtí nastoupili v sestavě i s bývalým ligovým brankářem, Vojtěchem Šromem. První minuty zápasu se nesly ve vysokém tempu. K vidění byly dlouhé nakopávané míče na obou stranách a hra se přelívala ze strany na stranu. V 11. minutě se dostali k první příležitosti hosté. Z velké dálky poslal centr z přímého kopu do domácího pokutového území Radomír Knybel. Míč našel hlavu Buzka, který však hlavičkou mířil vysoko nad bránu. O tři minuty později zahrozily také Klimkovice. Stoper domácích Jaroslav Bednář vymyslel krásnou průnikovou přihrávku do šestnáctky na Vaňka. Ten načepoval míč před bránu na volného Vojtěcha Šroma. Jeho střelu však dokázal Buzek zblokovat. Z následného závaru domácí gól nevytěžili. V 16. minutě zkoušel Bednář vyslat Vaňka podruhé. K míči se ovšem dřív dostal brankář Sypták. Ve 20. minutě se do vedení mohli dostat hosté. Unikajícího Paľa zastavil ve vápně domácích Knopp. Veřovice se poté dožadovaly penalty, ale se svými protesty u sudího Herdy neuspěly. Ve 25. minutě pak napřáhl z velké vzdálenosti hostující kapitán Knota. Jeho střela ovšem mohla ohrozit pouze za bránou stojící stánek s klobásami. V následujících minutách bylo k vidění hned několik střeleckých pokusů na obou stranách. Ani jeden z nich však mezi tři tyče nezamířil. Únik Michálka pak ve 29. minutě zastavil ofsajd. Ve 30. minutě se již skóre měnilo. K rohovému kopu se postavil Jan Vaněk, který si všiml špatného postavení hostujícího brankáře a přímo od rohového praporku poslal Syptákovi míč na jeho přední tyč. Syptákovi poté míč propadl pod rukama a skončil až za jeho zády - 1:0. Klimkovice s po vstřeleném gólu nezatáhly. Naopak dobrým pressingem znemožnovaly hostům rozehrávku. Komunikačně aktivní byl především stoper Jaroslav Bednář, který organizoval a povzbuzoval svůj tým nejen při hře, ale například také při hledání míče ve vysoké trávě za tribunou. K poslední šanci poločasu došlo ve 38. minutě. Hosté se již z obdržené branky poučili a zajistili přední tyč svým obráncem. To ale zapříčinilo zmatek při rozebírání hráčů a k hlavičce se v závaru dostal jeden z klimkovických, který ji ovšem nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Poločas tak skončil za stavu 1:0 pro domácí.

Vítězství ztvrdil střídající Blažek

Do úvodu druhého poločasu nastupovali oba týmy beze změn. Nezměnili se ani hráči na hřišti a ani herní pojetí obou mužstev. Veřovice pokračovaly v nastoleném trendu dlouhých nákopů a domácí se snažili jejich rozehrávku napadat vysoko u soupeřovy šestnáctky. V 51. minutě se po nákopu dostal do příležitosti veřovický Hrivňák. Jeho střela postrádala pořádnou dávku přesnosti, jelikož skončila až za autovou čarou. V 57. minutě se dostali k zajímavé standardní situaci domácí. K přímému kopu se u rohu pokutového území hostí postavil Jan Vaněk. Do míče se opřel s pořádnou razancí a málem tím způsobil škodu na klubovém majetku. Jeho rána jen těsně minula okno budovy šaten. V 61. minutě došlo hned k dvojímu střídání na straně Klimkovic. Ze hřiště odešli Čavoj a Gelnar a nahradili je Roman Blažek s Michaelem Klemišem. To se ze strany trenéra Bilíka ukázalo jako výborný tah. Už o tři minuty později totiž směřoval nákop domácích za obranu veřovických. Míč hlavičkou jeden z hostujících stoperů pouze prodloužil za sebe na zabíhajícího Klemiše. Ten se s míčem dostal až do vápna, kde se možná až příliš ochotně skácel k zemi. Rozhodčí Herda i přes protesty veřovických hráčů a fanoušků nařídil pokutový kop. K penaltě se postavil Jaroslav Bednář, který se řídil pravidlem, že penalta umístěná doprostřed má největší šanci na úspěch. Nepočítal ovšem s tím, že Sypták se při penaltě nepohne ani o píď a hostující brankář tak jeho obrovskou příležitost lapil. Bednář tuto situaci odčinil při obranném zákroku v 72. minutě, kdy dokázal zblokovat střelu Černocha. Domácí tak mohli pokračovat v honbě za druhým gólem. V 77. minutě dokázal skvěle udržet míč zády k bráně Vojtěch Šrom. Ten pak předložil krásnou nabídku na pravé straně unikajícímu Klemišovi, který byl těsně před šestnáctkou faulován. Sám Klemiš se pak postavil k exekuci přímého kopu. Jeho střela se však mezi tři tyče nevešla. Příležitost na nápravu měl Klemiš o tři minuty později. Centr z levé strany si hráč s číslem 7 krásně zpracoval. Následně se pokusil o kličku v souboji jeden na jednoho s Janem Syptákem. Hokejový blafák mu sice vyšel, zakončením ale mířil pouze do břicha veřovického brankáře. V 84. minutě se už Klimkovice dočkaly. Po nákopu dokázal míč vybojovat Roman Blažek. Střídající útočník následně dokázal přetlačit jednoho z veřovických stoperů, aby pouze lehce dloubl míč kolem bezmocného Syptáka - 2:0. V závěru zápasu se blýskl i subtilní klimkovický gólman Bača, když dokázal výborným zákrokem zlikvidovat střelu veřovického Hrivňáka. Potvrzující pojistku přidali domácí v 88. minutě. Po výborném represinku unikali ve třech na osamoceného Syptáka. Celou situaci pak dokázal střelou pod víko vyřešit dvougólový Roman Blažek - 3:0. Rozhodčí Herda tak zápas ukončil za stavu 3:0 pro Klimkovice. Ty se po výhře nad Veřovicemi posunuly tabulkou až na deváté místo. Hosté z Veřovice si můžou spravit chuť již příští týden, kdy na své půdě hostí Skotnici. K úspěchu v tomto utkání ale budou muset zlepšit herní projev. Vždyť v Klimkovicích vystřelili za 90. minut pouze jednou na bránu!

TJ Klimkovice
René Bilík, trenér: Apelovali jsme na to, že musíme hrát zodpovědně směrem dozadu a postupným útokem se dostávat kolmýma přihrávkama za obranu. Dnes nám to přineslo ovoce. První poločas jsme hráli hezký kombinační fotbal a naše hra měla parametry. Fungovala hlavně mezihra ve středu pole, zachytávali jsme odražené míče. Přistoupili jsme k tomu s nasazením a chutí a to bylo klíčem dnešního úspěchu. Pozitiv bylo vícero, musíme se od toho odpíchnout a pokračovat v tom i následující zápasy.

M. Bača [-] - J. Čejka [-] , J. Vaněk [-] , V. Šrom [-] (79. J. Gelnar [-] ) , D. Knopp [-] , J. Bednář [-] , D. Gelnar [-] (61. R. Blažek [-] ) , F. Čavoj [-] (61. M. Klemiš [-] ) , M. Lubojacký [-] (74. J. Šablatura [-] ) , J. Drábek [-] , P. Dluhoš [-]