26.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. D, 2014-2015

--

--

FK Zbuzany zakončily sezónu ve velkém stylu a slaví titul!

0

V úvodu sezóny to sice ještě tak jednoznačně nevypadalo, ale FK Zbuzany si ve zbytku soutěže vydobyly obrovský respekt. A to především velkými gólovými příděly, z nichž jeden nechyběl ani v posledním zápase. Spartak Průhonice by si v případě bodového zisku zajistil pozici na čtvrtém místě, jenže hattrick domácího Josefa Brodského naděje hostů zpečetil a domácí oslavují kromě prvního místa také vysokou výhru 9:0 a samozřejmě postup.

Zbuzany dokázaly proč jednoznačně vyhráli celou soutěž a po závěrečném kole mají na čele obrovský náskok. Druhý Kácov skončil na druhém místě se sedmnácti bodovou ztrátou. Spartak Průhonice se snažil od úvodních minut proti jasnému favoritovi bránit ve větším počtem hráčů vzadu a případně zahrozit z rychlých protiútoků.

Hostům se v prvním poločase ještě podařilo obrovský tlak Zbuzan ustát a inkasovali pouze dvě branky. Do kabin mohly oba týmy odcházet za stavu 2:2, jenže Spartak své dvě velice dobré příležitosti nevyužil. Úvod druhého poločasu poté zastihl Průhonice v nedbalkách a rychle inkasovaly třetí gól, která je definitivně poslala do kolen. Domácí poté předvedli výborně fungující ofenzivní válec, který nebylo možné zastavit a hosté s každým inkasovaným gólem nedočkavě očekávali závěrečný hvizd, který by je konečně vysvobodil.

V průběhu sezóny sváděli souboj o krále střelců Josef Brodský a Marek Kincl, kteří dohromady nastříleli úctyhodných 56 gólů. Josef Brodský v posledním zápase přispěl k vysoké výhře Zbuzan hattrickem, vítězem pomyslné zlaté kopačky se však stal bývalý útočník Sparty. Marek Kincl nastřílel ve 26 zápasech neuvěřitelných 38 gólů, o dvacet více než Josef Brodský, a na zisku titulu s postupem má obrovský podíl.

Spartak Průhonice
Spartak Průhonice - trenér Vojtěch Říha: „Zápas těžko hodnotit. Utrpěli jsme tvrdý direkt. Rychlá a laciná branka hned z kraje druhého poločasu nás položila a výborně fungující domácí "válec" nešel zastavit. S přibývající inkasovanými brankami jsme spíš už jen tlačili očima čas a čekali na vysvobození v podobě konečného hvizdu. Nicméně následná rozlučka se sezónou i tak proběhla ve velkém stylu a radostně, neboť konečné páté místo je pro náš tým úspěchem a zároveň splněným cílem.“