23.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2022-2023

--

Domácí rozhodli proti houževnatému soupeři až ve druhé půli

22. P. Malý , 65. M. Soubusta , 71. P. Malý (p.)
11

Souboje mezi Žákavou a Klášterem měly o víkendu pikantní příchuť, již v sobotu se v Klášteře utkaly dorosty v rámci krajské soutěže a v neděli pro změnu na žákovském trávníku proti sobě nastoupily celky mužů. A tak se hned několik hráčů potkalo o víkendu hned dvakrát.

Vyrovnaná první půle nabídla pouze jednu branku!

Hosté spoléhali na propracovanou defenzivu, zhušťovali prostor před vlastní šestnáctkou a domácím se nedařilo tento obranný val prolomit. Skóre otevřel ve 22. minutě Pavel Malý a to byl také konečný účet prvního poločasu.

Žákava dokázala udržet vedení z první půle a ještě ho navýšit!

Definitivní zlom přišel po více jak hodině hry, do dvoubrankového vedení poslal domácí v 65. minutě Miloš Soubusta, který tak v součtu se zápasem dorostu završil víkendový „klášterský hattrick“ a poté pečetil Pavel Malý z pokutového kopu na konečných 3:0 pro rezervu Žákavé.

FK Žákava B
Jan Tafat: Dnes jsme narazili na houževnatého soupeře, který hrál organizovaně dozadu a nebylo snadné obranný val prolomit. Na druhé straně jsme museli být obezřetní na dlouhé míče a brejkové situace. Bylo to o trpělivosti, pohybu a přesné kombinaci. To se nám v první půli úplně nedařilo, a tak bylo do druhého poločasu vše otevřené. Nakonec nám trpělivost přinesla ovoce a dvěma brankami ve druhé půli jsme dokázali definitivně rozhodnout