26.kolo, Pardubický | Ústí nad Orlicí | III. třída sk. A, 2022-2023

--

--

Borovička sestřelil domácí celek

3

Ve 26. kole zajížděli Boříkovice do Žichlínka, kde změřili síly s tamní rezervou. Dal by se očekávat ne zrovna kvalitní utkání dvou celků ze dna tabulky. Opak byl ale pravdou. Boříkovice utkání zvládly lépe, když se o vše postaral ortrostřelec Borovička.

Poločasové vedení pro hosty

Do utkání vstoupili lépe hosté. Ze zajištěné obrany pracovali hosté a domácí nepouštěli do vyložené šance. V 11. minutě přišla první trefa hostujícího Borovičky a poslal tak hosty do vedení. 0:1 Ve 29. minutě si Borovička připsal druhou trefu v utkání a navýšil tak vedení svého týmu o dvě branky. 0:2 Domácí však zbraně nezkládali. Ve 35. minutě snížil na rozdíl jediné branky domácí Moravec. 1:2 Do konce prvního poločasu se už nic nestalo, a tak si hosté nesly jednogólový náskok do druhé půle.

Hosté kontrolovaly hru

V druhém poločase hosté z Boříkovic kontrolovaly hru a nepouštěli domácí k vyloženým šancím. V 62. minutě navíc Borovička skompletoval hattrick a hosté tak odskočili na rozdíl dvou branek. 1:3 V 80. minutě byl po faulu na domácího hráče vyloučen Boříkovický Stránský. Domácí ale početní převahu nedokázali využít, ba naopak si v početní převaze vytvořili jednu jedinou šanci, ale hostující brankář Snopek měl dobře postavený tyče. Boříkovice si už vítězství pohlídali.