23.kolo, Pardubický | Ústí nad Orlicí | III. třída sk. A, 2022-2023

--

--

Helvíkovice potvrdili roli favorita

3

Helvíkovice ve 23. kole přívítali na svém hřišti poslední Rudoltice. Domácí potvrdili roli favorita a nepřipustili žádné zaváhání.

Favorit musel otáčet

Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Drželi míč více na svých kopačkách a soupeři ho často nepučovali. Nakonec to byli ale hosté, kdo vstřelil první branku zápasu. V 7. minutě po chybě domácí obrany mířil sám na brankáře Hrušu Rudoltický Urban. A dokázal samostatný nájezd proměnit. 0:1 Hosté se neradoli dlouho. V 16. minutě vyrovnal Kovanda. Když se po přihrávce od spoluhráče ocitl sám před brankářem. A nemílil se. 1:1 Hned o tři minuty později vystihl malou domů Čada, který obešel hostujicího brankáře Marka a rozvlnil tak siť hostujicí branky. 2:1

Zasloužené vítezství domácích

V druhém poločase netrvalo dlouho a skoré se opět měnilo. Ve 48. minutě se po druhé v utkání trefil Čada. Když střelou na zadní tyč zvýšil vedení svého týmu. 3:1 O tři minuty později bylo rozhodnuto. V 51. minutě se dostal míč k domácímu Špačkovi a ten svou dělovkou pod horní tyč nedal brankáři hostí šanci. 4:1 Oba celky do konce utkání, už své šance neproměnili. Domácí Helvíkovice zaslouženě vyhráli.

Helvíkovice
J. Hruša [-] - R. Špaček [-] , Z. Chrástecký [-] , L. Maťo [-] , L. Kos [-] , M. Čada [-] (74. D. Janata [-] ) , J. Fencl [-] , Z. Škorpil [-] , J. Kovanda [-] , P. Procházka [-] , J. David [-]

Rudoltice
F. Marek [-] - R. Pražák [-] (64. V. Říha [-] ) , J. Knápek [-] , J. Smejkal [-] (78. Z. Beneš [-] ) , J. Chládek [-] , M. Černohous [-] (87. P. Pavel [-] ) , D. Urban [-] , J. Kocanda [-] , J. Faltus [-] , R. Kopecký [-] , P. Kostka [-]

ŽK: 61. L. Maťo - 35. Z. Beneš , 40. J. Knápek , 43. M. Černohous .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: ŠIMKO Petr - HUŠKA Vladimír (N), ŠTĚPÁNEK Richard (N).