23.kolo, Jihomoravský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

--

Pohořelice vezou všechny body z Vyškova

3

Lídr tabulky po dobrém a zkušeně odehraném zápase odváží z Vyškova 3 body..

Od začátku utkání se hrál dobrý kombinační fotbal. Bylo vidět, že se utkaly týmy ze špičky tabulky.

Největší šanci měl Klimeš, který se objevil sám před brankářem Kalivodou, ten však jeho pokus zneškodnil.

Domácí tým se snažil o přímočarou hru, když záložníci několikrát přihrávkou vybídli rychlé a mladé útočníky k zakončení nebo k finální přihrávce. Hosté to zkoušeli více ze stran. Kde se o rozruch v obraně staralo především trio Lang, Hron, Fiala.

Po jedné takové akci se hosté ujali vedení. Po centru do vápna se míč nešťastně odrazil od obránce příhodně k Adamu Fialovi a ten poslal hosty v 37. minutě do vedení 1:0.

V druhém poločase to byl spíše taktický boj. Domácí se snažili o vyrovnání, ale dobrá obrana Pohořelic jim nedovolila se dostávat do šancí.

Rozhodnutí přišlo v 90. minutě, když se po rohovém kopu míč odrazil k Jakubu Šimšovi, který z blízka prostřeil brankáře a dal tak podobu konečnému výsledku.

V druhém poločase už k vidění tolik šancí nebylo a hosté si svým dobrým taktickým výkonem po zásluze odváží 3 body z horké půdy Vyškova.

MFK Vyškov B
D. Havelka [-] - M. Formánek [-] , T. Alassane [-] , J. Fulnek [-] , P. Pospíšil [-] (46. O. Zajíček [-] ) , D. Krška [-] , V. Hanulík [-] (72. T. Kučera [-] ) , V. Němec [-] (81. J. Mach [-] ) , O. Moural [-] (81. M. Lička [-] ) , J. Klimeš [-] (46. M. Murányi [-] ) , M. Ress [-]

TJ Sokol Pohořelice
T. Kalivoda [-] - J. Sovka [-] , F. Vedral [-] , Z. Petrásek [-] , J. Šimša [-] - Z. Matoušek [-] (80. M. Marek [-] ) , R. Koch [-] - B. Lang [-] , P. Hron [-] , A. Fiala [-] , D. Yatsyna [-]

ŽK: 60. P. Hron , 62. B. Lang , 80. F. Vedral .
Počet diváků: 108. Rozhodčí: Krbůšek Radim - PŮČEK Martin, NEJEZCHLEBA Vít Simon.