16.kolo, Jihomoravský | 1.A třída sk. B, 2022-2023

Pohořelice si poradily s domácími Dubňany

31. D. Juřica , 90. Z. Petrásek (vl.) - 12. P. Hron , 18. B. Lang , 71. M. Ševčík , 81. D. Yatsyna
2

Doma tradičně silné Dubňany čekal těžký duel s vedoucím týmem tabulky! Pohořeličtí však pokračují v dobré formě a potvrdili svou roli. Tedy roli favorita..

Dobrý začátek Pohořelic

Hosté hned od úvodu dokazovali, že nejsou vedoucím týmem tabulky jen tak náhodou. Hráli velmi aktivně a už v 12. minutě se prosadil Patrik Hron.

Hráči Pohořelic určovali tempo zápasu a v 18. minutě už vedli o dvě branky, když zvýšil svou trefou Lang na 0:2.

Když už se zdálo, že hosty nemůže nic rozhodit z jejich stylu hry, přišla chyba obrany společně s brankářem Kalivodou a domácí se zásluhou Daniela Juřici dočkali snížení stavu na 1:2.

Po této brance byla hra velmi neurovnaná a na náhodu, ale hosté stále zůstavali lepším týmem.

Stále aktivnější hosté

Pohořeličtí i po pauze pokračovali v nastoleném trendu a vytvářeli si šance ke zvýšení stavu. Pro domácí Dubňany to bylo těžké, do šancí se dostávali velmi obtížně.

A když zápas uvadal, přišla střídání, které mělo za úkol hru oživit. A to jak na straně domácích, tak i hostů.

Oživení přišlo, ale pomohlo hlavně hostům. Krásnou ranou levou nohou se trefil v 71. minutě Ševčík a zvýšil na 1:3.

O deset minut později se hráči Pohořelic radovali počtvrté. To se trefil střídající Yatsyna. Gólový účet ale stále nebyl uzavřený. Hlavou do vlastní branky míč usměrnil po centru Petrásek a zmírnil tak porážku domácích 2:4.

TJ Sokol Pohořelice
Trenér Matoušek: Vyhráli jsme, to je důležité. Myslím, že jsme měli zápas pod kontrolou. Škoda dvou zbytečných inkasovaných branek po našich chybách.