28.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

Chlumec nepolevuje, snížení Kochmana na body pro Dynamo nestačilo

77. R. Kochman - 3. J. Junek (p.) , 52. J. Junek
8

Chlumečtí si výhrou proti Kralupům zajistili postup do vyšší soutěže, a zbývající zápasy si tak mohou pouze užívat. Dnešní utkání v Nelahozevsi si užili bezpochyby, jelikož se po jednoznačné první půli, avšak dramatickém závěru, radovali z dalšího vítězství.

Vedení z penalty

Favorit z Chlumce vstoupil do utkání na jedničku, jelikož měl už ve 3. minutě výhodu pokutového kopu. Na penaltový puntík ukázal rozhodčí po faulu brankáře Zavadila na Davida Soukupa, kterého průnikovou přihrávkou vyslal Dobiáš. Balón si postavil Jiří Junek a přesnou střelou otevřel skóre utkání.

Hosté měli celou první půli více ze hry a vytvářeli si gólové příležitosti.

Po čtvrt hodině hry zakončoval Dobiáš, střelu doprostřed branky mu ale lapil Roman Zavadil.

O chvíli později centroval Soukup na Bláhu, před kterým obránce tečoval balón do břevna.

Ve 30. minutě už se Václav Bláha k zakončení dostal, jeho hlavička po centru Šedivého ale přeletěla Zavadilovu svatyni.

Domácí hrozili v úvodním dějství zejména po standardních situacích, žádný z centrovaných míčů ale nebyl přetaven ve vyrovnávací branku.

Po prvním poločase tak do kabin odcházeli spokojenější hráči hostující družiny, kteří vedli 1:0.

Snížení Kochmana

Chlumec začal druhou půli náporem, jehož výsledkem bylo v 52. minutě dvougólové vedení. Dobiáš přihrál Junkovi, a ten po individuální akci prostřelil podruhé v zápase domácího gólmana.

V 60. minutě si Dobiáš s Junkem role prohodili, první jmenovaný ale Zavadila nepřekonal.

O chvíli později zakončoval tentokrát Soukup, domácí brankář se však blýskl parádním zákrokem.

Poté po průniku ze strany přihrával Bláha Junkovi, ten ale branku přestřelil.

Hosté poté trochu polevili a do hry se začali více dostávat domácí.

V 77. minutě se Dynamu podařilo snížit. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Radim Kochman.

Stejný muž unikal pár minut před koncem sám na hostujícího brankáře, který mu ale jeho pokus lapil.

Chlumecký brankář Vostárek, jehož kmenová pozice je obránce, si v závěru připsal ještě jeden důležitý zákrok, když lapil Křtěnovu dalekonosnou střelu z přímého kopu.

Dynamo tak doma podlehlo Chlumci 1:2.

TJ Dynamo Nelahozeves
Daniel Kaplan: Je škoda, že se nám ke konci nepodařilo vyrovnat, jelikož by se nám hodil každý bod. Kdybychom měli trochu štěstí, tak se to mohlo stát. Soupeř byl jinak kvalitní a asi zaslouženě postupuje.

SK Chlumec
Radek Vostárek: Jsem rád, že jsme vyhráli a potvrdili to prvenství v tabulce. Především jsem ale rád za to, že se nepotvrdily ty zvěsti, že to tam jedeme jenom odchodit. Příští domácí zápas si chceme užít oslavy a oslavit postup do krajského přeboru.

R. Zavadil [-] - V. Vymětalík [-] , L. Simon [-] , D. Kulhánek [-] , R. Kochman [-] (87. M. Pekárek [-] ) , A. Janovský [-] (69. D. Kaplan [-] ) , J. Holý [-] (58. J. Křtěn [-] ) , D. Valda [-] , T. Buldra [-] , J. Emmer [-] , M. Hrnčíř [-]