24.kolo, Středočeský | 1.A třída sk. A, 2022-2023

--

--

4. J. Čech , 35. P. Svoboda , 81. M. Erba
7

2. října přemohli v derby fotbalisté Rakovníka na domácí půdě Nové Strašecí 4:1. Dnešní utkání mělo úplně opačný obraz hry. Novostrašečtí domiovali po celý zápas a po třech přesných zásazích oplatili Rakovníku podzimní porážku.

Dvougólové vedení domácích

Oba týmy se zpočátku spíše oťukávaly a hrálo se mezi vápny.

Hned z první šance padla úvodní branka zápasu. Po přenesené hře se tváří v tvář rakovnickému brankáři ocitl Jan Čech a přesnou střelou k tyči poslal Nové Strašecí do vedení.

Domácí měli poté několik slibných šancí k tomu, aby svůj náskok navýšili, pokaždé je ale zradila špatná finální fáze.

Hosté neměli prakticky nic a po celou první půli to z jejich strany bylo spíše trápení.

O to víc, když domácí ve 35. minutě navýšili svůj náskok. Aktivně hrající Svoboda dostal ze středu hřiště balón od Kučery, obtočil se kolem obránce a nekompromisní ranou z hranice vápna poslal míč do tyče, od které se balón odrazil za záda bezmocného Peška.

Výsledkem tak bylo poločasové skóre 2:0 pro Nové Strašecí.

Domácí výhru stvrdil Erba

Fotbalisté Rakovníka vstoupili do druhého poločasu aktivněji než do toho prvního. Výraznější příležitost si ale i kvůli skvěle fungující obraně domácích nevytvořili.

Novostrašečtí si byli vědomi svého náskoku, nikam se tedy nehnali a soustředili se zejména na defenzivní stránku hry.

I tak ale dokázali být stále nebezpeční. Hrozili z rychlých protiútoků a po jednom z nich zazvonilo břevno.

V 81. minutě vedlo Nové Strašecí 3:0. Hostující obrana nedokázala odkopnout balón z vápna, a to přesnou střelou k tyči potrestal obránce Matěj Erba.

Rakovničtí se k první střele na branku osmělili zhruba dvě minuty před koncem. Střídající Tobiáš Pavlík se uvolnil ve vápně a svým pokusem donutil Klímu k zákroku.

Nic dalšího už derby mezi Novým Strašecím a Rakovníkem nenabídlo, a Bubáci tak rakovnickým oplatili podzimní porážku.

TJ Sokol Nové Strašecí
Jan Mrázek: Po celý zápas jsme byli víceméně lepší a brzy jsme šli do vedení. Byli jsme důraznější, agresivnější a měli jsme i daleko větší touho po vítězství než soupeř.

SK Rakovník
Petr Vecka: Další, pro nás velmi důležité utkání, ve kterém jsme bohužel nedokázali bodovat. Soupeř nás během celých devadesáti minut prakticky do ničeho nepustil.

M. Klíma [-] - J. Sklenka [-] (32. M. Mžourek [-] ) , P. Svoboda [-] (73. M. Kříž [-] ) , M. Hartman [-] , P. Nováček [-] , J. Gregor [-] , J. Šrédl [-] , M. Erba [-] , J. Čech [-] , P. Kučera [-] , J. Trégr [-]